تاریخ پست:1397/6/17 13:59
خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

برگزیدگان نخستین جشنواره‌ی شعر شاهنامه از سوی گروه داوران این جشنواره معرفی شدند.

پس از فراخوان جشنواره‌ی شعر شاهنامه که از سوی باشگاه شاهنامه‌پژوهان، باشگاه نقالان، انجمن شاهنامه‌پژوهی و شاهنامه‌خوانی دانشجویان ایران با آرمان پاسداشت شاهنامه و زبان پارسی، ترویج شعرهای در پیوند با شاهنامه و مفاهیم مرتبط با آن، توجه ویژه به شعر پارسی، گردآوری سروده‌های مربوط به شاهنامه و سپاس ویژه از شاعرانی که سال‌ها در شعرهایشان به فردوسی و شاهنامه پرداخته‌اند سروده‌های بسیاری از سراسر ایران به نشانی ایمیل جشنواره فرستاده شد.

داوران این جشنواره استادان قدمعلی سرامی، علیرضا شجاع‌پور و هما ارژنگی پس از بررسی و گفت‌وگو پیرامون آثار فرستاده شده سه سروده را به عنوان سه شعر نخست برگزیده و سه اثر را شایسته تقدیر دانستند.

برپایه‌ی اعلام دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی شعر شاهنامه علی اکبر نقی‌پور از کرمانشاه جایگاه نخست، ابراهیم ایزدی‌دستگری از چهارمحال بختیاری جایگاه دوم و علی فردوسی از اصفهان جایگاه سوم جشنواره‌ی شعر شاهنامه را به دست آوردند. منصور لطفی هروی از مشهد،  محمدحسین نجفی از تهران و رسول شریفی از گیلان  برای آثار خود شایسته تقدیر دانسته شدند .

همچنین از آثار فرستاده شده سروده‌هایی برگزیده و مورد تایید هیات داوران قرار گرفت که در کتاب شعر شاهنامه به چاپ خواهد رسید و نام شاعرانی که سروده‌هایشان در کتاب جشنواره به چاپ خواهد رسید به زودی اعلام خواهد شد.

آیین پایانی جشنواره‌ی شعر شاهنامه در مهرماه در تهران با باشندگی داوران و استادان زبان و ادب پارسی همراه با تقدیر از برگزیدگان برگزار خواهد شد .گفتنی است جشنواره‌ی شعر شاهنامه هر دو سال یک بار با بنیان‌گذاری و دبیری کورش جوادی برگزار می‌شود و آثار برگزیده آن در کتابی با عنوان کتاب شعر شاهنامه به چاپ خواهد رسید.


تاریخ پست:1397/6/17 13:59 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :700

دیدگاه هموندان

نام : محمد نورالهی زمان : ۲۱ مهر ۱۳۹۷ _ ۱۹:۳۲:۲۸

سلام و درود. کاش نمونه‌ای از سروده های گرامیان برگزیده را در این وبگاه در دسترس می گذاشتید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics