تاریخ پست:1397/8/30 9:9
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

30 ابان‌ماه آیین گشایش باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان با همکاری انجمن زرتشتیان یزد و انجمن همازور برگزار می‌شود باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان یزد بمناسبت هفته کتاب با همکاری انجمن زرتشتیان یزد و انجمن همازور راه‌اندازی می‌شود.

آیین گشایش باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان یزد همراه با نشست ادبی با عنوان « کتاب، وحدت ادیان» و با باشندگی بابک صابری، نویسنده‌ی برجسته در زمینه‌ی کتاب کودک، برگزار می‌شود.

این برنامه با باشندگی موبدان و هموندان کمیسیون بانوان زرتشتی یزد، چهارشنبه 30 آبان‌ماه 1397 خورشیدی از ساعت 14 و 30 دقیقه تا 16 در تالار بزرگ‌چمی-کتابخانه‌ی انجمن زرتشتیان یزد اجرا می‌شود.

انجمن همازور که تیرماه امسال بنیان شده است، پیش از این، کارگاه آموزش مربیان باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان را برگزار کرده بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد یزد از راه‌اندازی هزار باشگاه کتابخوانی در استان یزد خبر داد. باشگاه‌های کتابخوانی استان یزد با شعار «یزد جهانی، هزار باشگاه دانایی» فعالیت می‌کنند. اجرای ۴۰ جشن کتاب در ۴۰ شهر، گشایش نمادین چند باشگاه کتابخوانی و رونمایی از باغ کتاب از برنامه‌های هفته‌ی کتاب در استان یزد است.

بابک صابری، زاده‌ی سال ۱۳۴۴ است. او را بیشتر به عنوان جراح ارتوپد می‌شناسند اما دلبستگی خودش نوشتن برای کودکان است. وی داستان‌های بسیاری در این زمینه نوشته است ولی شمار کمی از آنها را به چاپ رسانده است. همین آثار اندک به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، چینی، ایتالیایی برگردان شده و مورد استقبال کودکان سرتا سر دنیا قرار گرفته‌اند. او به تازگی نیز جایزه‌ی کوله پشتی سال ۲۰۱۶ میلادی را از آلمان دریافت کرده است. این جایزه به بهترین کتاب‌های تصویری داده می‌شود.


تاریخ پست:1397/8/30 9:9 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :817

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics