تاریخ پست:1397/9/26 17:30
در پی جلوگیری از برگزاری نشست «کیستی و تبارشناسی ایلامی‌ها»

بیانیه‌ی انجمن تاریانای خوزستان منتشر شد

خبرنگار امرداد: بامداد رستگار

انجمن تاریانا خوزستان در پی فرافکنی برخی گروه‌های نا‌آگاه و اقدام به جلوگیری از برگزاری نشست  که بنا بود در دنباله نشست‌های علمی و تخصصی در زمینه‌ی میراث فرهنگی برگزار شود بیانه‌ای را برای آگاهی دوست‌داران میراث‌فرهنگی و هم‌میهنان ایران‌دوست منتشر کرد که در دنباله آمده است:

به نام خدا

 مردم خوب خوزستان

با درود و ستایش

به آگاهی می‌رساند که انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان در ادامه نشست‌های علمی و تخصصی در زمینه‌های مختلف میراث فرهنگی استان خوزستان قصد برگزاری سومین کارگاه آموزشی خود با عنوان "کیستی و تبارشناسی ایلامی ها" را  در راستای منویات مقام معظم رهبری که بارها گفته‌اند هویت ملی ارجح‌تر از منافع ملی است و باید آن را به فرزندان جامعه آموخت را داشت که متاسفانه به دلیل هیاهو و جنجال‌آفرینی در فضای مجازی موفق به برگزاری آن در مکانی مناسب نگردید.

مایه تاسف است دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی متولی فرهنگ٬ که یکی از وظایف قانونی آن‌ها کمک به رشد آگاهی عمومی در خصوص پیشینه باشکوه ایران و پشتیبانی از سمن‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد می‌باشد، زمانی که جامعه به کمک آن‌ها نیازمند است از همراهی خودداری نموده٬ ناخواسته با این رفتار خود  زمینه را برای هنجارشکنان  فراهم ساخته و  یک انجمن شناسنامه‌دار را در برابر کانال‌ها و شبکه‌های مجازی که ذاتا جایگاه قانونی ندارند را تنها گذاشتند.

جلوگیری از اجرای نشست علمی و تخصصی پیش گفته نشان‌دهنده این موضوع است که انجمن تاریانا هدف خود یعنی افزایش آگاهی و بینش تاریخی هموطنان ارجمند را کاملا درست انتخاب کرده٬ در مسیر صحیحی گام برمی‌دارد.

امااین هدف‌گذاری و تلاش٬  عده‌ای ناآگاه و مغرض که در حال تزریق اطلاعات غیرکارشناسانه به جامعه و انحراف اذهان عمومی نسبت به حقایق تاریخی می‌باشد را آشفته نموده است ازاین‌رو آن‌ها با سوء استفاده از فضای موجود در جلوگیری از ارائه اطلاعات مستند و علمی به جامعه دست به هر رفتار ناپسند و غیر اخلاقی می‌زنند.

جلوگیری از برگزاری نشست علمی تخصصی "کیستی و تبارشناسی ایلامی ها" این انجمن را نه‌ تنها از راهی که انتخاب نموده منصرف نساخته که با تلاشی دوچندان به آگاهی‌بخشی شهروندان در زمینه تاریخ باشکوه ایران‌زمین و پایبند به پاسداری از این پیشینه بی‌همتا مصمم‌تر و استوارتر می‌سازد. ازاین رو انجمن تاریانا بی گمان نشست تخصصی "کیستی و تبارشناسی ایلامی ها" را برگزار خواهد نمود و از جنجال و هیاهو و کلفت کردن رگ گردن واهمه‌ای ندارد.

انجمن تاریانا از رفتار امروز این هموطنان ناآگاه نمی‌هراسد اما  نگران نهادینه شدن چماق‌کشی در فضای مجازی و استفاده ابزاری از دین و روحانیت برای پیشبرد اندیشه‌های اهریمنی است. به ویژه آن که بعضی از همشهریان ارجمند ما با دریافت اطلاعات ناصحیح از اشخاص و مراجع غیر علمی یک عمر در ناآگاهی بسربرده و بر اطلاعات غیر علمی خود بطور غیر منطقی پافشاری نموده٬ از درک شکوه، عظمت و زیبایی‌های تاریخ و فرهنگ پرافتخار ایران‌زمین محروم بمانند.

 به همین دلیل از این هموطنان عزیز دعوت می‌نماید تا با حضور در نشست‌های علمی و تخصصی انجمن تاریانا کارشناسانه‌٬ مستند و تاریخی با کندوکاو و نقد پیشینه‌ی کهن و دیرینه ایران٬ نگرش خود را بازگو نمایند.

 این انجمن طی یازده سال فعالیت خود همواره در چهارچوب قوانین و مقررات و با احترام به شئونات ملی و مذهبی ایران بزرگ فعالیت نموده و با شیوه صحیح‌ رفتار مدنی در جهت همبستگی ملی کوشش نموده است تا الگویی باشد برای کسانی که با نگاه قوم‌گرایانه  همه‌ی هنرشان جلوگیری از توسعه فرهنگی و میراثی استان خوزستان است.از همین رو ما با تمکین در برابر نهادهای بالادستی٬  و جلوگیری از هرنوع تنش در جامعه و دلبستگی به همشهری‌هایمان٬ نشست ایلام‌شناسی را برگزار ننمودیم اما شگفتا که غوغاسالاران مدعی هواداران دین و حقوق‌شهروندی بی‌محابا با مستمسک قراردادن ولایت‌مداری  مردم را تشویق و ترغیب به آتش به اختیار عمل کردن نمودند.

این انجمن در روزهای گذشته بسیار مورد  اتهام٬ تهدید و بی‌مهری قرار گرفته است در عین حال که پیگیری قضایی را حق خود می‌داند اما بنا بر اصل « می‌بخشم ولی فراموش نمی‌کنم» تهمت‌زنندگان را می‌بخشد ولی برابر اصل «هر انسانی آن‌چه که دارد به دیگران می‌بخشد»٬ برای این گمراهان دوستی با تاریخ و فرهنگ با شکوه ایران اسلامی را آرزومند است.

در پایان  از یاوران و همراهان همیشگی انجمن که با پیام‌های مستمر و متعدد از برنامه‌های انجمن  حمایت نموده‌اند٬ سپاسگزاری می‌کنیم.

هم‌چنین از آشوب‌گران و فرافکنان سپاسمندیم که با هیاهویی که به راه انداختند٬ ضمن پدید آمدن همدلی با تاریانا٬ بسیاری از مردم را با اندیشه‌ها و انگیزه‌های این انجمن آشنا کرده و ده‌ها‌ نفر نیز علاقه خود را برای عضویت در آن ابراز نمودند.

با سپاس

انجمن دوستداران میراث فرهنگی  تاریانا خوزستان


تاریخ پست:1397/9/26 17:30 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :540

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics