تاریخ پست:1397/10/4 22:22
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

زرتشتیان تهران سه‌شنبه چهارم دی‌ماه 1397 خورشیدی دومین روز است که از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه برای آماده‌سازی آیین درگذشت اشوزرتشت در آتشکده‌ی تهران گرد هم آمده‌اند.

زرتشتیان برای پاسداری از ارزش‌های نیک آموزش‌های پیامبرشان اشوزرتشت، در روز خور از ماه‌ دی به آتشکده می‌روند و به نیایش پروردگار یکتا می‌پردازند. آنها از روزهای قبل در فراهم کردن آش خیرات و خوراکی‌های سنتی همازور می‌شوند. در روز درگذشت اشوزرتشت، موبدان آفرینگان می‌خوانند و پس از آن در نیمروز از همه‌ی باشندگان پذیرایی می‌شود.

همازوری در تدارک آش مراسم درگذشت اشوزرتشت

همازوری در تدارک آش مراسم درگذشت اشوزرتشت

چهره سمت چپ: تاج گوهرخداداد کوچکی(خادم) هموند انجمن زرتشتیان تهران

پخت غذا برای باشندگان در همازوری

پخت غذا برای باشندگان در همازوری

فرتور از همایون مهرزاد است.

1393


تاریخ پست:1397/10/4 22:22 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1804

دیدگاه هموندان

نام : خاطره خاتم زمان : ۵ دی ۱۳۹۷ _ ۱۲:۱۷:۴۸

با سپاس و درود بسیار به هم کیشان نازنینم که یک روز دیگر برای برگزاری آیین در گذشت اشو زرتشت همازور شدن از تک تکشان سپاسگزاری می کنم و خدا قوت می گویم . با درود بسیار از سرور گرامی همایون مهرزاد که ایشان هم در این آیین باشنده بودند و با هنر زیبایشان تمام این لحظات رو خاطره کردند و به یادگار بر جای گذاشتن . سپاس بسیار

نام : کی پرویز ورجاوند زمان : ۷ بهمن ۱۳۹۷ _ ۲۲:۵۹:۳۷

بدین وسیله سپاسگزاریم را حضور تمام هموطنان زرتشتی برای بروز نگاه داشتن عرف و منش ایرانشهری ، جشن ها ، یاد بودها و آموزگفتارها ی آموزگار زرتشت را در طول سال ها زنده و پار برجا داشته و ایرانیان را نوید برگشت به خانه پدری می دهند. به گمان من آموزگار اشو زرتشت در میان نیک اندیشان است و راهش ادامه دارد. پایدار و سرفراز باشید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics