تاریخ پست:1397/10/19 11:51
خبرنگار امرداد: فرشته جمشیدی

برگزیدگان جشنواره‌ی مجازی شاهنامه‌خوانی کودک و نوجوان که از سوی انجمن شاهنامه خواني بانوان در دبي برگزار شد، معرفی شدند.
  یرگزیدگان از سوی چهار داور  شاهنامه‌پژوه از سه كشور دنيا داوري شدند و ٢١ برنده در سه گروه طلايي و نقره‌اي و برنز، انتخاب و پیشکش‌های آان‌ها نيز در حال ارسال است.
بيش از  ٢٠٠ لينك از گوشه و  كنار ايران به این جشنواره فرستاده شد و استقبال خوبي از اين جشنواره مجازي شاهنامه‌خواني به عمل امد.
آثار ارسالی به این جشنواره از سراسر ایران و جهان را چهار داور مورد بررسی قرار دادند . فاطمه حبیبی زاد (گردآفرید) از نقالان سرشناس و پژوهشگر میراث فرهنگی ساکن آمریکا,  ساقی عقیلی نقال و بازیگر تئاتر از بنیاد نقالی ساکن کانادا, آرش فرهادی نقال و بازیگر از بنیاد نقالی و ساکن کانادا و کورش جوادی دبیر باشگاه شاهنامه پژوهان و باشگاه نقالان ساکن ایران آثار رسیده به جشنواره را داوری کردند .
نادره پهلوان دبیر انجمن شاهنامه خوانی بانوان و دبیر نخستین جشنواره مجازی شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان آرمان از برگزاری جشنواره مجازی شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان را ايجاد انگيزه و تلاش در كودكان و نوجوانان به هنر و كتاب‌خوانی و تشويق آن‌ها به خواندن و شناختن شاهنامه به عنوان مهمترين و بارزترين بنيان فرهنگی و شناسنامه هويت ملی ايران زمين و همچنين كشف استعداد‌ها و خلاقيت‌های گوناگون  آنان در زمینه‌ی شاهنامه‌خوانی عنوان کرد.
طراح پوستر این جشنواره الميرا نيكنام است.آرش فرهادی، کورش جوادی، ساقی عقیلی و بانو گردآفرید داوران جشنواره‌ی مجازی شاهنامه‌خوانی
آرش فرهادی، کورش جوادی، ساقی عقیلی و بانو گردآفرید داوران جشنواره‌ی مجازی شاهنامه‌خوانی

فرتور رسیده است.

1986

 


تاریخ پست:1397/10/19 11:51 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1735

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics