تاریخ پست:1397/12/27 15:25
نیک‌اندیشی همراه با پویش مهرپروران سبز

ثبت رکورد جمع‌آوری 55 هزار درِ بطری از سوی جوان شیرازی

شهرام پوردهی زین آباد

مهتاب گشتاسبی، جوان زرتشتی شیرازی رکورد پیشین خود را در جمع‌آوری چهل و پنج هزار درِ بطری که با دادن آن به پویش(:کمپین) مهرپروران سبز به ثبت رسیده بود، پس از 18 ماه و این بار با دادن پنجاه و پنج هزار در بطری به پویش یادشده، افزایش داد.
مهتاب گشتاسبی پیرامون پویش‌های گردآوری درهای پلاستیکی بطری نوشابه، دوغ و سایر نوشیدنی‌ها که با هدف نگاه‌داری از زیست‌بوم و گردآوری پسماند و بازگشت مواد ضایعاتی به چرخه تولید و انجام کاری خیرخواهانه برای فراهم کردن هزینه ساخت ویلچر برای کودکان معلول و نیازمند راه‌اندازی شده‌اند، گفت: «این کار به شکل خودجوش و مردمی انجام شده و همه هم‌میهنان می‌توانند با گردآوری در بطری‌ها و دادن آن به پویش‌های ایجاد شده در این راستا و همچنین با آگاهی‌رسانی به دوستان و آشنایان خود، در این کار خداپسندانه شرکت کنند.»
وی ادامه داد: «جنس درها از پلی‌اتیلن است که کارایی زیادی در صنعت پلاستیک دارد و کارخانه‌ها استقبال خوبی برای خرید این گونه مواد دارند. به ویژه که طی ماه های گذشته قیمت محصولات پلاستیکی افزایش چشم گیری داشته است. از سال 94 که شنیدم پول‌های حاصل از فروش درها صرف خرید صندلی چرخ‌دار برای کودکان دارای معلولیت می‌شود، با همیاری زرتشتیان شیراز و حتا سیاوش خسرویانی و پدرش، از دوستان همکیش در یزد که با جمع آوری و ارسال 18 هزار درِ بطری، سهم به سزایی در ثبت رکورد جدیدم دارند، عزمم را برای بالا بردن شمارِ درهای گردآوری شده جزم کردم و خوشحالم که در یک کار گروهی برای چهارمین سال پیاپی به این مهم دست یافتم.»
گشتاسبی گفت : «از افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز و تعدادی از هموندان آن انجمن که همه ساله با باشندگی خود در زمان ثبت رکورد به تلاشم ارزشی دوچندان می بخشند، سپاسگزارم.»
وی پنجاه و پنج هزار در بطری جمع آوری شده را پسین آدینه 24 اسفندماه با همراهی افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز و سه تن از هموندان آن انجمن و شماری از زرتشتیان شیراز به کافه کتاب شهرکاغذی به عنوان نماینده‌ی پویش مهرپروران سبز، تحویل داد.
این جوان شیرازی به ترتیب در سالهای 94 ، 95 ، 96 رکوردهای جمع آوری10 هزار ، 25 هزار و 45 هزار درِ بطری را به ثبت رسانده بود.

 ایستاده از راست افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز

 مهتاب گشتاسبی رکورد قبلی که دست خودش بود را ارتقا داد

 فرتور دسته جمعی با مهتاب گشتاسبی در ثبت رکوردش

فرتور از شهرام پوردهی است.

0114


تاریخ پست:1397/12/27 15:25 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1845

دیدگاه هموندان

نام : مهر بانو زمان : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ _ ۲۰:۱۰:۲۱

کار نشد ندارد.با کمی همت و تشویق دیگران بدون داشتن هزینه ای با دانه دانه در بطری می توان خدمتی به همنوع نمود .به وضوح می توان مفهوم واقعی قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شودرا دریافت. باشد که در کارهای نیک از یکدیگر پیشی جوییم.

نام : مانترا زمان : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ _ ۲۱:۰۳:۱۷

چه حس خوبی به من دست می دهد. وقتی یک دختر زرتشتی با چنین پشتکاری هر سال خویشکاری خود را اینگونه ادا می کند. بازهم شیراز و یک شیرازی. بابا دمتون گرم

نام : پريناز.ر زمان : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ _ ۲۱:۳۳:۵۹

چقدر خوبه که این شیرازی ها یک بعدی نیستند و اجتماعی هستند و در هر زمینه ای فعالیت دارند، نه فقط فعالیت بلکه در حد متوسط به بالا. همیشه به شیرازیها قبطه خورده ام، چقدر فعال و شاد و خوشحالید. بگم ماشالله که چشم نخورید. همینطور ادامه بدید. اگر کنارتان نیستم ولی گزارش هایتان را انتظار می کشم .

نام : نميری زمان : ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ _ ۰۷:۳۲:۰۸

امیدوارم بتونید به رکورد 100 هزارتا هم برسید. موفق باشید.

نام : آتريسا زمان : ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ _ ۲۳:۱۴:۰۱

هر گاه خودمان را باور کردیم. بهترین ها را بدست آوردیم. حیف که هم سن و سال های ما درگیر افکار بیهوده و روزمرگی شده اند. مهتاب خانم درود برتو و شیرازی ها که همت دارید . سال پربارتری براتون آرزومندم.

نام : بهرام.ج زمان : ۴ فروردین ۱۳۹۸ _ ۱۳:۲۱:۰۶

آتریسا باهات موافقم . بارها شده فکر می کنم میبینم از 24 ساعت شبانه روز زمانم رو به کار مفید یا فکر و ایده ای جدید اختصاص نمیدم و به روزمرگی افتاده ام. واقعاً کار این دختر و همشهریاش ستودنیه

نام : سلما زمان : ۴ فروردین ۱۳۹۸ _ ۲۱:۵۰:۵۳

بسیار عالی .موفق باشید

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics