تاریخ پست:1398/1/5 10:15
شهرام پوردهی زین آباد

نوزدهمین دوره‌ی پیکارهای پنج گانه‌ی نوروزی از ساعت ۱۷ روز شنبه سوم فروردین‌ماه در تالار سینما آریانا از موقوفات زرتشتیان شیراز، با رقابت شش تیم باشنده به صورت دو حذفی آغاز شد.
پنج گانه‌ی این دوره شامل تمرکز فوت و عضله، سرعت عمل و نشانه گیری، جمع‌آوری بطری‌های رنگی، دو امدادی، طناب‌کشی و مرحله‌ی حلقه های رنگی بود. داوری این دوره از پیکارها را شهرام پوردهی و فرشاد خدادادی بر دوش داشتند. پیکارها که نزدیک چهار ساعت به درازا کشید با تشویق و شور و شوق شرکت‌کنندگان و تماشاگران همراه بود. پیش از آغاز رقابت‌ها تیم‌ها و نفراتشان معرفی شدند و بر اساس قرعه حریفان خود را شناختند. ترتیب مراحل پنج گانه قبل از هر بازی با قرعه مشخص می‌شد.
از نکات ویژه‌ی پیکارها این بود که به ندرت تیمی وجود داشت که نفراتش از یک شهر باشند و این در نوع خود جالب توجه بود و همین عاملی شد تا صمیمیت و شادی نزد تیم‌ها و تماشاگران به اوج خود برسد و در طول رقابت‌ها اعتراضی را به داوری شاهد نباشیم. شادترین بخش پیکارهای پنج گانه معرفی و تبریک سال نو توسط نونهالان بود، رقابت دو تیم نونهال در زمان استراحت میان دور مقدماتی و نهایی رقابت‌های اصلی بزرگسالان برگزار شد و نونهالان مراحل پیش‌بینی شده را یکی پس از دیگری با تشویق‌های بی وقفه‌ی تماشاگران پشت سرگذاشتند. جوایز دو تیم نونهال بلادرنگ از سوی شبنم پوردهی فرنشین کمیسیون ورزش انجمن زرتشتیان شیراز به آن‌ها پیشکش شد . در نهایت تیم ((اژدهای خشمگین)) با بهره‌گیری از بهمن و شیرین اردشیریان (تهران)، مهیار و دلارام دمهری (تهران) و فرزاد ایرجی (شیراز) با شایستگی در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد. تیم((آریا)) با بازیکنانی چون رامتین مهربان شهریاری (شیراز)، فرزاد تاراپوروالا (تهران)، افروز سهرابی (شیراز)، آرش سهرابی (شیراز) و مهسا گشوادی (تهران) به مقام دوم رسید و تیم ((اله آباد استار)) نیز با ترکیب پیمان باستانی، افشین یزدانی، نریمان یزدانی، شیرین گنجی و ساناز تیراندازی (یزد) عنوان سوم را کسب کرد. در پایان رقابت‌ها نفرات تیم‌های برتر، پیشکش‌های خود را به همراه لوح یادبود از دستان افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرشتیان شیراز دریافت کردند. در مراسم پایانی از آقایان فرهاد ورجاوند و بهرام ایدلی از هموندان تیم ((خاطره)) به پاس وقت شناسی تقدیر شد، افلاتون سهرابی نیز طی سخنانی از باشندگی پرشور و گردهمایی همکیشان و آشنایی با یکدیگر به عنوان اقدامی فرهنگی در کنار ورزش به نیکی یاد کرد و از باشندگان دعوت کرد تا همه ساله سفر به شیراز را به عنوان بخشی از برنامه های نوروزی خود قرار دهند. پرنیان کوکلری و مهتاب گشتاسبی هماهنگ کنندگان دوره‌ی نوزدهم نیز طی سخنانی از باشندگی پرشور تیم ها، بازیکنان و همچنین تماشاگران به نیکی یاد کردند. همچنین از آرش سهرابی بابت خطاطی زمین‌ها تقدیر شد.

آيين گشايش و معرفي تيم ها و نفرات آنها 

آيين گشايش و معرفي تيم ها و نفرات آنها

 

 

 

معرفي و سخنان نونهالان لبخند به لب تماشاگران نشاندند

 

تقدير از نونهالان

قرعه كشي ترتيب بازيها در بازي فينال 

سخنراني افلاطون سهرابي قرنشين انجمن زرتشتيان شيراز 

پرنيان كوكلري و مهتاب گشتاسبي هماهنگ كنندگان جام نوزدهم

تيم آريا مقام دوم 

تيم اله آباد استار مقام سوم 

تيم اژدهاي خشمگين قهرمان جام نوزدهم

شادماني تعدادي از باشندگان در آيين پاياني

 

فرتور يادگاري تعدادي از ورزشكاران و تماشاگران

فرتورها از مهتاب گشتاسبي است .

1364


تاریخ پست:1398/1/5 10:15 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1518

دیدگاه هموندان

نام : خاطره زمان : ۷ فروردین ۱۳۹۸ _ ۰۷:۵۹:۴۶

از جو صمیمی و همبستگی شیرازی ها بسیار شنیده بودم، ولی شنیدن کی بود مانند دیدن. به قدری مهربان و صمیمی هستند. که یک دل نه صد دل عاشق شیراز میشوی. احساس می کنی تمام اوقات نوروزشان را وقفت کرده اند. به سختی شیراز و باغ وقفی اش را ترک کردم. انگار سال ها آنجا زندگی کرده بودم.

نام : ارسام زمان : ۷ فروردین ۱۳۹۸ _ ۰۸:۳۸:۱۱

ممنون از گزارش به خصوص عکسای زیباتون. اگه خدا قسمت کنه سال دیگه با یه تیم خونوادگی شرکت میکنم. میگن جام پرهیجان و خوبیه. اینم که یک روزه است و تو نوروز هر روزت رو دگیر نمیکنه خیلی خوبه.

نام : پوررستمی زمان : ۸ فروردین ۱۳۹۸ _ ۰۰:۲۱:۵۶

از گزارش و تصاویر چنین بر می آید که برای تدارک این بازیها زحمت زیادی کشیده شده است. پس دست مریزاد.

نام : مهمان زمان : ۸ فروردین ۱۳۹۸ _ ۰۶:۴۰:۰۱

جای همه اینجا خالی بود. من سال هاست همراه بچه هام به جز مراسم دینی پرسه ای چیزی نمیرم اینجام گفتن بیا بشین تو سالن یه کم میبینیم بازیارو میریم بیرون بعدش. اینقدر جذاب و صمیمی بود که نشستیم و دیدیم و بیرونم نرفتیم

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics