تاریخ پست:1398/1/6 20:2
نوروز خجسته بوت. سال خَش و خیبی دارتَه بیت

شادباش سخنگوی وزارت امور خارجه به گویش دری

خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

پیام شادباش بهرام قاسمی به گویش دری به مناسبت زادروز اشوزرتشت پیام‌آور ایران باستان سخنگوی وزارت امور خارجه، زادروز اشوزرتشت و آیین نوروز را به گویش دَری خجسته باد گفت.

در پیام شادباش بهرام قاسمی، رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای و سخنگوی وزارت امور خارجه به مناسبت ششم فروردین‌ماه، سالروز زادروز اشوزرتشت، یگانه پیام‌آور آریایی، به هم‌میهنان زرتشتی چنین آمده است:

« تقارن عید نوروز و شکفتن بهار زیبا با تولد اَشو زرتشت، پیامبر آیین باستانی ایرانیان را باید به فال نیک گرفت. سندشناسان و محققان، کهن‌ترین نغمه‌های ناب شعر و داستان‌سرایی را تا دوران حیات "اَشوزرتشت" جستجو کرده و در این جستجو به اوستا بویژه "گاتاها" رسیده‌اند، اثری که کهن‌ترین سروده‌ها و نیز داستان آفرینش را زمزمه می‌کند؛ یکی از سندهای معتبر این ادعا الفهرست ابن ندیم است.

"گاتاها" داستان حیات، هدف آفرینش و خلقت انسان است. روایت داستانی اوستا، جنگ میان خیر و شر و یادآوری جایگاه انسان در این جنگ سرنوشت ساز است. دعوت انسان به نیک پنداری، نیک گفتاری و نیک رفتاری و توالی این سه عنصر اصیل بی دلیل نیست. انسان فانی تنها در سایه این شاه کلید به جریان لایزال خیر و سعادت و رستگاری خواهد پیوست. تولد اَشوزرتشت و سال نو را به همه پیروان آیین زرتشتی بویژه هموطنان پرمهر زرتشتی تبریک و شادباش عرض می‌نمایم. نوروز خجسته بوت. سال خَش و خیبی دارتَه بیت.»


تاریخ پست:1398/1/6 20:2 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1638

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics