تاریخ پست:1398/2/4 23:33
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

گروه شاهنامه‌خوانی و نقالی نونهالان و نوجوانان زرتشتیان ایران در نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان به اجرای برنامه پرداختند.

این هنرمندان نونهال و نوجوان زرتشتی،  شاهنامه‌خوانی و نقالی را نزد استاد پریا ماوندی فراگرفته‌‌اند.

رادان کرمانیان کوچکترین نقال زرتشتیان ایران 4 ساله، آرنیکا جهانی، بردیا ارغوانی، بنیتا جهانی، هستی نیکنام، هیربد نیکفام، مروارید سلامتی، آوا زنده نوش، مانترا خسرویانی، شیدا مزداپور، چیستا سلامتی، پانیذ فرهی، آریانا رستمی، راسپینا بهمردی، آرتمیس باستانی، ویستا بلندی، آویسا باستانی‌نژاد، آنیسا نوشیروان، مهتا استقامت، ویستا سلامتی،‌فرین یگانگی،‌پارسا باستانی‌نژاد، ویستا خداپرستی، سپند بلندی، هومن بمانی‌چم، سروش هماوندی، آرینا ایرانی، هورشید نیکفام هنرمندان گروه شاهنامه‌خوانی و نقالی زرتشتیان ایران هستند.

نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان پنج‌شنبه 29 فروردین‌ماه به کوشش کانون دانشجویان زرتشتی آغاز به کار کرد و تا پنج‌شنبه پنجم اردیبهشت‌ماه 1398 خورشیدی در نگارخانه سعدآباد مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد ادامه دارد. زمان بازدید از این نمایشگاه از 9 بامداد تا 17 است.

 گزارش تصویری از اجرای هنرمندان شاهنامه‌خوانی و نقالی زرتشتیان ایران در روز چهارم ارديبهشت‌ماه ١۳۹۸ در مجموعه‌ تاریخی كاخ سعد آباد، نگارخانه سعد آباد را به دنبال می‌بینید: 

 

بانو پریا ماوندی و کوچک ترین نقال گروه

فرتور از بابک جمشیدی است.

0256

 

 


تاریخ پست:1398/2/4 23:33 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1820

دیدگاه هموندان

نام : مادر نونهال شاهنامه خوان زرتشتي زمان : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۱:۵۳:۰۴

جای سپاس و قدردانی بسیار دارد از بانو موبدیار پریا ماوندی که بی هیچ چشمداشتی، 5 سال است که به طور پیوسته کلاس های آموزش شاهنامه خوانی و نقالی را برای نونهالان و نوجوانان زرتشتی برگزار می نماید. کار با نونهالان اونم در این رنج سنی و بیان داستان ها و اسطوره ها و ابیات سنگین شاهنامه کار ساده ای نیست. ما همگی قدردان و سپاسگزار شما بودیم و هستیم خانم ماوندی. اگر بعضی از دوستان کم لطفی میکنن دلگیر نشید، کار اجتماعی و خوبی بیش از حد، همیشه باعث توقع نابجا و خیال باطل میشه. امیدواریم مسیولان و خیراندیشان و نیک اندیشان هازمان زرتشتی هم حمایت کنن و قدردان باشن. و ای کاش جامعه هوشیار و خردمند زرتشتی دست از غریب پرستی بردارند و به پتانسیل های جامعه خودشون بهاء بدن. نونهالان و نوجوانان زرتشتی ما هم حق دارند که بهشون بهاء داده بشه و دیده بشن. رشد و گسترش نقالی و شاهنامه خوانی نونهالان و نوجوانان و جوانان زرتشتی در جامعه خوشنام زرتشتی و ایران، تا ابد مدیون زحمات و ازخودگذشتگی بانو موبدیار پریا ماوندی خواهند بود و میدانیم که قدرشناسی از والاهمتان خوش نیت، از اصول دین و انسان شناسی در دین زرتشتی است.

نام : الهام زمان : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۶:۴۴:۳۲

پاینده باشید باعث افتخار جامعه هستید.

نام : مهرداد زمان : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۰۲:۴۲:۵۹

با درود بر دو فّر همایونی و فرزندان راستین این سرزمین که با کوششهای زیباشون در نگهداری از این فرهنگ و آیین ایرانی کوشا هستند، با درود بی پایان به بِه دینان نازنینی که روح و قلب این سرزمین هستند. بر دست تک تک این نوجوانان نازنین بوسه میزنم که با وجود این بزرگواران کوچک، آینده روشنتر و دنیا زیبا تر خواهد بود، در پایان با سپاس از آموزگاران این نازنینان که این هنگامها و توانمندیهای زیبا رو برای سرزمینمون آفریدند

نام : ن.ک زمان : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۷:۳۷:۳۳

سپاس فراوان از موبدیار پریا ماوندی که با وجود تمام ناملایمات و ناحق ها، باز هم برای جامعه ی نونهالان و نوجوانان زرتشتی تلاش میکند . بانو سپاسگزاریم. راهت هموار باد.

نام : فراهانی زمان : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۵:۲۷:۲۰

درود بر بانو پریا ماوندی . زنده باشی و سپاس بی پایان از همت شما .

نام : همکیش زمان : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۷:۵۲:۴۹

سرکارخانم ماوندی سپاس از زحمات خالصانه شما. امیدخدا همیشه تندرست و توانمند باشید ک باعث افتخار هازمان زرتشتی هستید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics