تاریخ پست:1398/3/29 14:14
بهرام بهمردی دبیر برگزاری جشنواره گل انار خبرداد

روستای مبارکه تفت میزبان نخستین جشنواره گل انار

در میان رسانه‌ها
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

 روستای مبارکه تفت میزبان نخستین جشنواره گل انار بهرام بهمردی دبیر برگزاری جشنواره گل انار خبرداددبیر برگزاری جشنواره گل انار گفت: نخستین جشنواره‌ی گل انار با هدف معرفی آداب و رسوم مردم روستای زرتشتی‌نشین مبارکه در هفته‌ی دوم تیرماه برپا می‌شود.

 برپایه‌ی گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام بهمردی دبیر برگزاری جشنواره گل انار در گفتگو با خبرنگار  گروه استان‌ها از یزد، گفت: نخستین جشنواره‌ی گل انار با حضور مسوولان استانی، شهرستانی و گروهی از گردشگران و میهمانان داخلی 12، 13 و 14 تیرماه 1398 خورشیدی در این شهرستان برپا می‌شود.

بهمردی افزود: این جشنواره در راستای احیا و توسعه‌ی گردشگری روستای مباره شهرستان تفت و معرفی آداب و رسوم مردم این روستا در زمان مشاهده‌ی گل انار بر درختان انار برپا می‌شود.

دبیر برگزاری جشنواره‌ی گل انار از برپایی هفت غرفه‌ی صنایع دستی و مواد غذایی در حاشیه‌ی این جشنواره خبرداد و گفت: بازدید از  آسیاب آبی قدیمی، بازدید از نمایشگاه آداب و رسوم زرتشتیان و بازدید از سرو دو قلوی ۱۱۰۰ ساله‌ی روستای مبارکه دیگر برنامه‌های جنبی این جشنواره است.

بهمردی افزود: همچنین در حاشیه‌ی این جشنواره از درخت آرزو‌های کودکان نیازمند و کودکان بی‌سرپرست رونمایی می‌شود و از شرکت‌کنندکان در جشنواره درخواست می‌شود اگر توانایی برآورده کردن برخی از آرزو‌های این کودکان را دارند، آرزو را از درخت جدا کنند.

دبیر برگزاری جشنواره‌ی گل انار  برپایی مسابقه کودکان و خانواده‌ها، برپایی کارگاه سفالگری و مسابقه‌ی بزرگترین سازه‌های خشتی کوچک از دیگر برنامه‌های شاد و مفرح این جشنواره است که برای کودکان و خانواده‌ها تدارک دیده شده  است.


تاریخ پست:1398/3/29 14:14 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :557

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics