تاریخ پست:1398/4/9 10:30
بهمن مرادیان

 چهار مکان سپندینه (:مقدس) در خیابانی به نام بیویو (Bayview) در شهر تورنتو، کنار یکدیگر قرار دارند. سه مکان دیوار به دیوار یکدیگر هستند که از جهت شمال به جنوب عبارتند از کنیسه یهودیان، مسجد مسلمانان و مکان مقدس بوداییان. چهارمین مکان مقدس که تنها چند صد متر با آنها فاصله دارد آتشکده زرتشتیان (مهربان گیو) است.

گروهی از هموندان (:اعضای) این چهار مکان برای همکاری و آشنایی اعضای خود فعالیتی را به نام «گوناگونی ادیان: گردهم‌آیی برای گفتگوی بین ادیان» بنیاد نهاده‌اند. این بنیاد تلاش می‌کند تا برنامه‌هایی را برای آشنایی هموندان خود با باورها و ادیان گوناگون برگزار کند.

در این چهارچوب هر ساله برنامه‌ایی با عنوان «درهای باز، پیاده‌روی برای صلح» که شامل بازدید افراد از این چهار مکان سپندینه است، برگزار می‌شود. امسال نیز در روز یکشنبه ۲۳ ژوئن برابر با دوم تیرماه  ۱۳۹۸ خورشیدی این برنامه با گردهمایی افراد در کنیسه یهودیان و سپس پیاده روی به مسجد مسلمانان و پس از آن به مکان سپند بوداییان آغاز شد و ادامه یافت. هر چند که مسیر بسیار کوتاه بود اما برابر با این برنامه افراد بین این مکان‌ها پیاده‌روی کردند. در هر محل بازدیدکنندگان ضمن دیدار از آن مکان، از برنامه‌ایی کوتاه و نیز پذیرایی بهره بردند.

به این ترتیب گروه بازدیدکنندگان حدود ساعت 16:30 به آتشکده زرتشتیان رسیدند. در ابتدا بخش‌های مختلف آتشکده را که شامل تالار گردهم‌آیی و بخش آتش است، بازدید کردند و پس از آن آیین زرتشتی و آتشکده به کوتاهی توضیح داده شد. برنامه‌ی پایانی نیز اجرای گروه کر بود که سرودهایی از بندهای گاهان و نیز ترانه‌هایی به انگلیسی و فارسی اجرا شد و البته از شرکت‌کنندگان نیز پذیرایی مختصری انجام شد.

گروه کر آتشکده زرتشتیان تورنتو سرودهایی از بندهای گاهان و نیز ترانه‌هایی به انگلیسی و فارسی اجرا کرد

گروه کر آتشکده زرتشتیان تورنتو سرودهایی از بندهای گاهان و نیز ترانه‌هایی به انگلیسی و فارسی اجرا کرد

فرتورها از بهمن مرادیان است.

6744


تاریخ پست:1398/4/9 10:30 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1193

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics