تاریخ پست:1398/9/4 13:11
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

گزارش روابط عمومی: مجمع سازمان جوانان زرتشتی رای به تنفس دادمجمع همگانی عادی سالانه‌ی سازمان جوانان زرتشتی تهران به دنبال به حد نصاب نرسیدن شمار نامزد‌های عضویت در گردش جدید هیات‌مدیره رای به تنفس سه هفته‌ای داد.

گزارش روابط عمومی سازمان جوانان زرتشتی تهران از برگزاری مجمع همگانی سالانه‌ی این سازمان را در پیوست می‌خوانید:

«مجمع همگانی عادی سالانه نوبت دوم سازمان جوانان زرتشتی تهران بر طبق آگهی منتشره در روزنامه و اعلام عمومی این سازمان در تاریخ 23 آبان ماه 1398 و با حضور جمعی از اعضا و همچنین نماینده قانونی وزارت کشور در محل قانونی سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فروهر، در این مجمع که به منظور تصویب صورت‌های مالی و بیلان سال 1397 و گزارش عملکرد سازمان، همچنین تعیین اعضای هیات مدیره برای یک دوره سه ساله و هیات بازرسان برای سال 1398 برگزار گردید، ابتدا به پیشنهاد هیات مدیره سازمان ، آقای اردشیر اورمزدی به عنوان رئیس جلسه انتخاب گردیده و سپس با اضافه شدن خانم‌ها مهرانگیز شهزادی، میترا بزرگ جمی، موبدیار پریا ماوندی و آقای بیژن نوشیروانی، اعضای هیات رئیس مجمع تعیین و به تائید حاضرین درمجمع رسیدند.

در ادامه و ضمن حضور فرنشین سازمان جوانان زرتشتی تهران، آقای سیاوش بنداریان‌زاده، گزارش عملکرد و فعالیت های سازمان در سال 1397 به استحضار حضار در جلسه رسید که از مهمترین آنها می‌توان به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و خانوادگی در فصل تابستان در کوشک ورجاوند، برگزاری کلاس های دینی و همچنین کلاس‌های آمادگی برای حضور در همایش مانتره برای هموندان سازمان خبر داد. در عین حال سازمان با مشکلاتی در زمینه پیگیری با شهرداری ها و سایر مراجع دولتی نیز با مسائلی مواجه بوده که هیات مدیره نهایتا تلاش خود را برای به  نتیجه رسیدن داشته است. وی در ادامه دلیل تاخیر در برگزاری مجمع همگانی را پیگیر مسائل مربوط به اساسنامه سازمان با وزرات کشور اعلام کرد.

ضمن پرسش اعضای حاضر در مجمع در خصوص علت تاخیر در چاپ مجله و همچنین پرونده حقوقی باشگاه فروهر ، توضیحاتی را به حاضرین در جلسه ارائه نمود. بنداریان زاده علت اصلی تاخیر در چاپ مجله فروهر را افزایش بی رویه قیمت کاغذ و پست اعلام نموده و بیان کرد : مجله ای که تا کنون برای سازمان بین 3 تا 4 میلیون تومان هزینه داشته، اکنون بین 13 تا 15 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت. در عین حال و علیرغم مشکلات ذکر شده ، نمره تداوم چاپ مجله که از سوی وزرات محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین شده است ، 17 از 20 بوده و نمره قابل قبولی است. بعلاوه اینکه هیات مدیره ضمن سعی در به کار گیری حداکثر توان خود ، نسبت به اجرای راهکار هایی همچون بهره گیری از چاپ دیجیتال اقدام نموده است تا تداوم انتشار مجله را رونق بخشد. در ادامه و ضمن توضیحاتی در خصوص پرونده باشگاه فروهر، اظهار داشت : در این خصوص ضمن پیگیری های متعدد از بنیاد مستضعفان به نتایج رضایت بخشی دست یافته وامیدواریم در طی چند ماه آتی به تفاهم لازم برسیم.

فرنشین سازمان جوانان زرتشتی تهران در پاسخ به پرسش هموندان در خصوص توضیحات بیشتر در زمینه علت تاخیر در برگزاری مجمع عمومی سازمان ، تشریح کرد: در اساسنامه سازمان ، سن اعضای هیات مدیره به صورتی است که 3 نفر بالای 40 سال و 4 نفر زیر 40 سال تعیین شده است. در سال 1388 و با توجه به نامه کمیسیون ماده 10 احزاب، محدوده سنی تعیین شده برای عضویت در هیات مدیره از 25 سال تا 35 سال تعیین شده و این موضوع سازمان را با چالش هایی مواجه کرده است؛ چرا که  به شرایط سنی تعیین شده اولاً تعداد جوانان داوطلب برای عضویت در هیات مدیره در این محدوده سنی کم است وعلاوه بر آن مسائل و مشکلات سازمان ، اغلب نیازمند تجربه و پیگیری فراوان با سازمان ها و ارگان های کشور دارد. مهمتر اینکه جذب اعتماد دهشمندان سازمان ، نیازمند روابط بیشتری است که در نتیجه سن و تجربه بالاتری را درهیات مدیره می طلبد. بر اساس این مسائل  هیات مدیره تصمیم گرفت تا ضمن مکاتبه با وزرات کشور ، تقاضای اجرای مفاد اساسنامه را داشته باشد و پیگیری از وزرات کشور، برگزاری مجمع به طول انجامیده است. ضمنآً اینکه نماینده محترم ایرانیان زرتشتی در مجلس شورای اسلامی نیز همواره در کنار سازمان بوده و مراتب با هماهنگی و پیگیری ایشان در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه و ضمن حضور خزانه دار سازمان، آقای پیمان غیبی، اطلاعات تراز نامه و صورت سود و زیاد به اطلاع حاضرین در مجمع رسیده و پس از آن، نماینده بازرسان آقای مهندسی قباد رادمند گزارش هیات بازرسان مبنی بر تائید صورت های مالی سازمان را به استماع حاضرین در جلسه رساند. ضمن اخذ رای از حاضرین، صورت های مالی و گزارش سازمان به تصویب مجمع رسید.

ضمن طرح دستور جلسه بعدی، هیات رئیسه از داوطلبان به منظور حضور در هیات مدیره سازمان درخواست نمود تا به منظور معرفی به باشندگان در محل حضور یابند که در این زمینه ، تعداد لازم برای هیات مدیره حداقل 11 نفر می باشد. در این مقطع ضمن تقدیر از نماینده محترم وزرات کشور با توجه به همراهی همیشگی ایشان با سازمان های زرتشتی و به ویژه سازمان جوانان زرتشتی تهران (فروهر)، با توجه به عدم اعلام داوطلبی از سوی باشندگان و ضمن طرح موضوع با نماینده محترم وزارت کشور سرکار خانم صیدی، اولاً این موضوع مطرح شده که آیا امکان رای گیری از مجمع به منظور همراستایی ایشان با هیات مدیره در زمینه اجرای مفاد اساسنامه طبق نامه به وزرات کشور وجود دارد و یا خیر.

نماینده محترم وزرات کشور ضمن ارائه توضیحات در مورد روال قانونی موضوع، مطرح نمودند که با توجه به نوع درخواست هیات مدیره این موضوع  قابل طرح در دیوان عدالت اداری بوده و از دستور کار جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب خارج شده است. ایشان ضمن تاکید بر اینکه ، با توجه به روال اداری مربوطه  به احتمال خیلی زیاد تغییر شرایط به انتخابات این دوره بسنده نمی کند، لیکن رای گیری در مجمع همگانی که بیانگر خواسته مجمع به عنوان بالاترین رکن قانونی سازمان را مجاز دانسته و بر این اساس اعلام داشتند که در صورت موافقت اعضای حاضر در مجمع، هیات مدیره با پشتوانه بهتر و بیشتری می تواند به پیگیری این موضوع نزد مراجع دولتی اقدام نماید، هرچند که ممکن است این پیگیری به طول انجامیده و مستلزم صرف زمان بیشتری باشد.

ضمن پرسش احدی از باشنگان در جمع که چرا این موضوع از ابتدا از سوی هیات مدیره مطرح و به وزرات کشور اعلام شده است، در حالیکه که سابق بر این دو دوره هیات مدیره بر این اساس انتخاب گردیده و فعالیت داشته‌اند، فرنشین سازمان جوانان زرتشتی تهران به منظور ارائه پاسخ فراخوانده شد. وی با تاکید بر این مطلب که سعی هیات مدیره همواره به تشویق و ترغیب جونان به عضویت در سازمان و فعالیت بوده است ، افزود: مهمترین چالش پیش رو ، مشغله بیش از حد جوانان بوده و عمدتاً افرادی که در این محدوده سنی قرار دارند، به دلیل مشکلاتی معیشتی و درگیری‌های روزمره، تمایلی به فعالیت‌های اجتماعی ندارند. وی در ادامه تصریح کرد: فعالیت‌های سازمان به گونه‌ای است که نیاز به پختگی در تصمیم‌گیری دارد و صرفاً با تدبیر و دور اندیشی می‌توان به این مهم دست یافت که لازم است که در شرایط سنی اعضای هیات مدیره لحاظ گردد. وی همچنین با تاکید بر اینکه مصوبه مجمع می‌توان مهر تائیدی برای پیگیری‌های آتی باشد، افزود: با هماهنگی که با نماینده محترم ایرانیان زرتشتی در مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت، توان حداکثری را برای به نتیجه رساندن موضوع به کار خواهیم گرفت.

در ادامه و با توجه به اخذ رای از حاضرین، موضوع درخواست هیات مدیره مبنی بر اجرای مفاد اساسنامه سازمان در زمینه محدوده سنی واجدین شرایط هیات مدیره با حداکثر آرا به تصویب رسید و ضمن درخواست از نماینده محترم وزارت کشور با توجه به عدم وجود داوطلبان عضویت در هیات مدیره ، تنفس سه هفته ای نیز به تصویب مجمع رسید. در این راستا و با توجه به روال قبلی مقرر شد، افراد داوطلب ضمن مراجعه به سازمان و تکمیل فرم مربوطه ، آمادگی خود را برای عضویت در هیات مدیرده اعلام نموده و هیات مدیره نیز بر طبق مفاد اساسنامه ، نسبت به تائید واجدین شرایط جهت اعلام داوطلبی در مجمع اقدام نماید. از دیگر موضوعات مربوط به واجدین شرایط، عضویت حداقل سه ماه در سازمان و دارای بودن شخصیت علمی و اجتماعی است که می بایست داوطلبان در کارنامه خود داشته باشند. در پایان جلسه به فرنشین هیات مدیره تکیلف گردید در فرصت سه هفته ای نسبت به دعوت از اعضای سازمان که شرایط حضور در هیات مدیره را دارند ، اقدام و پیگیری لازم را انجام دهد.

گفتنی است، مجمع همگانی عادی سالانه نوبت دوم که با حضور بیش از 70 نفر از هموندان سازمان تشکیل گردید، در ساعت 21 و با اعلام تنفس سه هفته ای از سوی مجمع، به کار خود پایان داد».

 


تاریخ پست:1398/9/4 13:11 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :925

دیدگاه هموندان

نام : پيشكسوت سازمان زمان : ۴ آذر ۱۳۹۸ _ ۱۳:۲۳:۵۱

چطور هییت مدیره بعد این همه مدت که از زمان قانونی مجمع عادی سازمان میگذرد(حدود 6 ماه) و پروانه آنها نزدیک به 60 روز است که تمام شده است و وارد دوران فترت شده اند، هنوز نتوانسته جوانان واجد شرایط را پیدا نماید، این جزء وظایف هییت مدیره است و همانطور که در عکس ها هم مشاهده می نمایید افراد کاندیدا حاضر در مجمع مشخص هستند! حال باید بررسی کرد که چرا پانشدند و چراا واقعا این همه جماعت بی گناه رو تو سرما کشوندن اونجا و بعد میگن کاندیدا نداریم. ما در جامعه جوانان شایسته و کاربلدی بسیاری داریم، هر جوان پس از دوران دانشجویی و پس از کسب تجربه در کانون دانشجویان زرتشتی می تواند بیاید و در سازمان جوانان زرتشتی ادامه فعالیت دهد، البته اگر سن بالاها اجازه بدهند و دست از قدرت طلبی و باندبازی های سیاسی بردارند و راه را برای جوانان باز نمایند. به راستی بایستی میدان را به جوانان داد تا در ارگانی که 60 سال به نام سازمان جوانان زرتشتی بوده است، فعالیت نمایند.

نام : جوان زرتشتي زمان : ۴ آذر ۱۳۹۸ _ ۱۹:۵۳:۰۵

»فرنشین سازمان جوانان زرتشتی تهران به منظور ارایه پاسخ فراخوانده شد. وی با تاکید بر این مطلب که سعی هیات مدیره همواره به تشویق و ترغیب جونان به عضویت در سازمان و فعالیت بوده است ، افزود: مهمترین چالش پیش رو ، مشغله بیش از حد جوانان بوده و عمدتاً افرادی که در این محدوده سنی قرار دارند، به دلیل مشکلاتی معیشتی و درگیری‌های روزمره، تمایلی به فعالیت‌های اجتماعی ندارند.» در ک و باور این جمله از فرنشین جوان سازمان فروهر سخت است، زیرا جوانان بسیاری در جامعه زرتشتی در همین رده سنی در حال فعالیت هستند، نمونه آشکار آن برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در کنگره جوانان برگزیده زرتشتی و یا هموندان با سابقه و پیشکسوت کانون دانشجویان زرتشتی هستند که هم اکنون نیز در هییت پیشین سازمان کم و بیش حضور داشتند و بسیار فعال و باعث حرکت های چشمگیری در سازمان شدند! چشم بصیرت میخواد و میدان دادن به جوانان. پیشنهاد دارم هییت مدیره سازمان فروهر جوانان زرتشتی که همگی در این دوره جوانان 25-35 بودند به خود اعتماد داشته باشند و با جوانان زرتشتی جامعه خود آشتی کنند و بزرگان را به عنوان پیشکسوت در اتاق فکر سازمان همراهی کنند تا از تجربه آنها استفاده نمایند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics