تاریخ پست:1395/6/22 18:0

برنامه‌های فردا، 23 شهریورماه

نمایشگاه نقاشی «آنیموس»
خبریار امرداد: افشین خسروی

در گاه‌شمار زرتشتی سال به ١٢ ماه ٣٠ روز بخش می‌شود كه هر روز به نامی آراسته است. فردا بیست‌وهشتمین روز از ماه شهریور در گاه‌شمار زرتشتی است و «زامیاد» نام دارد.

زامیاد به چَم(:معنی) زمین است. ايزد زامياد از ايزدان همکار امشاسپند اَمرداد است. زمین سرچشمه‌ی همه داده‌ها برای زندگی بهتر آفریده‌هایی ست که روی آن زندگی می‌کنند. ايزد زامياد (زمين) با ايزد آسمان يک‌جا يا جداگانه سپندینه(:مقدس) شمرده شده‌اند. زمین نماد مادرست برای انسان و دیگر موجودات زنده‌ی روی آن، بنابراین ستودنی و سپندینه بوده و در آموزش‌های دین زرتشتی به نگه‌داری پاک و نیکو از آن بسیار سفارش شده است. گويند در اين روز درخت نشاندن و تخم کاشتن و آبادانی کردن بسیار خوب است. «چون زامياد نياري ز مي تو ياد / زيرا که خوشتر آيد مي روز زامياد - خاصه به پادشاه ملک ارسلان که چرخ / هرگز نداشت چو او هيچ شاه ياد.» مسعود سعد سلمان.

نماد زامیاد، گیاه «بانو اسپرغم» یا همان ریحان است.

فرهنگی

نمایشگاه گروهی آثاری از استادها و هنرمندان هنرهای تجسمی در نگارخانه «نیوان» برگزار می‌شود. این نمایشگاه آثار هنرمندانی هم‌چون رضا باانگیز و صادق تبریزی را به نمایش درآورده است. دوست‌داران می‌توانند از ساعت 16 تا 21 به نشانی خیابان کلاهدوز،خیابان یار محمدی، کوچه طالاقانی، شماره 10، طبقه همکف رفته و از این نمایشگاه تجسمی دیدن کنند.

 

 

نگارخانه سهراب  دو میزبان نمایشگاه نقاشی «سفر به ژرفای درون» است. این نمایشگاه از ساعت رامین شهوق نقاشی‌های خود را در این نمایشگاه به نمایش در آورده است که دوست‌داران می‌توانند از ساعت 17 تا 22 از این نمایشگاه دیدن کنند.

نشانی: بزرگراه چمران، خیابان اوین، ابتدای خیابان شهید کچویی، شماره 11، واحد 1

 

 

 

ترمه موسوی آثار نقاشی خود را در نمایشگاهی با نام «آنیموس» به نمایش درآورده است. در این نمایشگاه به زخم‌هایی که می‌توانند باعث زیبایی شوند، اگر به آنها درست نگاه شود اشاره شده است.

ساعت بازدید از این نمایشگاه 16 تا 20 است. هنردوستان می‌توانند به گالری نگر به نشانی قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارارم، شماره 33، زنگ سوم بروند.

 

 

 


تاریخ پست:1395/6/22 18:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2210

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics