لوگو امرداد
با برگزاری مجمع همگانی عادی

هموندان هیات‌مدیره سازمان زنان زرتشتی گزینش شدند

نوبت دوم مجمع همگانی عادی و انتخاب هیات‌مدیره‌ی سازمان زنان زرتشتی دوشنبه 21 آبان‌ماه 1397 خورشیدی برگزار شد.

دوره‌ی سه ساله‌ی خدمت هیات‌مدیره سازمان زنان زرتشتی رو به پایان است، از این رو شماری از بانوان هموند این سازمان از ساعت 9 و 30 دقیقه برای گزینش هموندان دوره‌‌ی جدید گردهم آمدند. 11 تن از بانوان نامزد انتخابات شدند. پس از شمارش 80 رای گرفته شده، 9 هموند اصلی و دو هموند جانشین هیات‌مدیره به ترتیب آرا به شرح زیر گزینش شدند:
1- مهرانگیز شهزادی                           67 رای
2- پروین اشیدری                                63 رای
3- دولت جمشیدی                               62 رای
4- رکسانا پرتوی نیا                             55 رای
5- سیمین فرامرزیان                          54 رای
6- سیما بزرگ چمی                              49 رای
7- مهرناز خسروی                                43 رای
8- مروارید (فریبا) کیقبادی            40 رای
9- میترا نمیرانیان                               38 رای

مروارید فرهمند و شهناز پشوتنی‌زاده به عنوان هموندان جانشین مشخص شدند.

همچنین نوشین فرامرزیان و مهین سلامتی به ترتیب به عنوان بازرسان اصلی و جانشین گزینش شدند.

پیش از رای‌گیری، با رای باشندگان و در حضور پروین صیدی، نماینده‌ی وزارت کشور در امور اقلیت‌های دینی، هیات رییسه نظارت بر برگزاری مجمع همگانی گزینش شد. بهناز کاوسیان، آذر بلیوان، انوشه باستانی و بنفشه یزدگری هموندان هیات نظارت را تشکیل دادند. در بخشی از مجمع همگانی عادی برپایه‌ی دستور جلسه‌ی مجمع، گزارش از تراز و بیلان مالی نیز ارایه شد.

پروین مهربانی زردشتی، فرنشین هیات‌مدیره‌ی دوره‌ی کنونی و از کنشگران پیشکسوت با پیشینه‌ی بیش از 60 سال خدمت در سازمان زنان زرتشتی، با خوش‌آمدگویی به باشندگان از حضور فعال آنان در انتخابات سپاسداری کرد. وی در بخشی از سخنانش با ابراز خرسندی از شکل‌گیری کمیسیون طرح حساس که با مشاوره و همکاری فرانه فرین هموند بین‌المللی طرح حساس و همچنین عضو انجمن آلزایمر ایران انجام شده است، به چگونگی فعالیت این کمیسیون پرداخت. فرنشین هیات‌مدیره‌ی سازمان زنان زرتشتی در ادامه گفت: «اینجانب به اتفاق خانم پروین غریبشاهی تصمیم گرفتیم از هیات‌مدیره با تمام عشق و علاقه و اصرار اعضا همکار کنار برویم و راه را برای نیروهای جوان‌تر و جدید باز کنیم ولی همواره به عنوان مشاور در کنار سازمان و در جلسات شرکت می‌کنیم و پشتیبان و راهنمایی هیات‌مدیره خواهیم بود تا شاهد بالندی و پیشرفت بیشتر این ارگان باشیم».

طرح حساس از سوی انجمن آلزایمر ایران به سازمان زنان زرتشتی پیشنهاد شد.  کمیسیون طرح حساس از سال  1385 خورشیدی در سازمان شکل گرفت . طرح حساس در راستای حفظ سلامت و پیشگیری از آلزایمر سالمندان و افراد بالای ۵۰ سال برنامه‌ریزی شده است. این برنامه روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت ۹ تا ۱۲ اجرا می‌شود که برنامه‌های آموزشی و سرگرمی، تمرین‌های ورزشی و همچنین سخنرانی‌های آموزشی را در بردارد.

سازمان زنان زرتشتی در سال‌های ۲۵- ۱۳۲۴ شمسی‌ تشکیل شد و در سال ۱۳۲۹پس از تصویب اساسنامه به ثبت رسید و به گونه‌ی رسمی‌ کار خود را آغاز کرد. آرمان این سازمان در راستای بالا بردن سطح آگاهی‌های دینی، فرهنگی‌، حقوقی، بهداشتی بانوان و دوشیزگان زرتشتی ست. همچنین در پشتیبانی از همکیشان نیازمند نقش موثری را انجام می‌دهد. سازمان زنان زرتشتی دارای ۵۰۰ هموند است و پیوسته برنامه‌های گوناگون برای گروه‌های سنی، در دست اجرا دارد. مکان کنونی این سازمان در سال ۱۳۴۰ با مساحت ۲۴۹ مترمربع از سوی بانوی نیک‌اندیش به نام لعل نوذر جمشدیان وقف این مجموعه شد.

 

انتخاب هیات‌مدیره‌ی سازمان زنان زرتشتی دوشنبه 21 آبان‌ماه 1397 خورشیدی برگزار شد

انتخاب هیات‌مدیره‌ی سازمان زنان زرتشتی دوشنبه 21 آبان‌ماه 1397 خورشیدی برگزار شد

نشسته از راست: انوشه باستانی، بهناز کاوسیان، آذر بلیوان و بنفشه یزدگری هموندان هیات نظارت-پروین صیدی، نماینده وزارت کشور  ایستاده از راست:سیما بزرگ چمی  ژیلا غیبی  پروین مهربانی، پروین غریب‌شاهی، پروین اشیدری سیمین فرامرزیان، مهرانگیز شهزادی، دولت جمشیدی، رکسانا پرتوی‌نیا، هموندان کنونی هیات‌مدیره سازمان زنان زرتشتی

نشسته از راست: انوشه باستانی، بهناز کاوسیان، آذر بلیوان و بنفشه یزدگری هموندان هیات نظارت-پروین صیدی، نماینده وزارت کشور
ایستاده از راست:سیما بزرگ چمی  ژیلا غیبی  پروین مهربانی، پروین غریب‌شاهی، پروین اشیدری، سیمین فرامرزیان، مهرانگیز شهزادی، دولت جمشیدی، رکسانا پرتوی‌نیا، هموندان کنونی هیات‌مدیره سازمان زنان زرتشتی

چهره از سمت راست: پروین مهربانی زردشتی، فرنشین سازمان زنان زرتشتی، پروین غریب‌شاهی، پروین اشیدری

چهره از سمت راست: پروین مهربانی زردشتی، فرنشین سازمان زنان زرتشتی، پروین غریب‌شاهی، پروین اشیدری

فرتور رسیده است.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-23