تارنمای خبری امرداد

سه نیک اشوزرتشت در سخنرانی برنده‌ی اسکار

سه نیک اشوزرتشت در سخنان برنده‌ی اسکارهنگام اهدای جایزه بهترین تدوین به فیلم «راپسودی بوهمی» (‌حماسه کولی) در آیین اسکار٢٠١٩، جان ا‌وتمن برای دریافت جایزه و سخنرانی در جایگاه قرار گرفت. وی سخنانش را با جمله مشهور اشوزرتشت «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک» به پایان رساند.

به گزارش یورو نیوز، فیلم راپسودی بوهمی جایزه بهترین تدوین را از آن خود کرد. جان آتمن هنگام دریافت جایزه در پایان صحبت هایش به نقل از آموزه‌های زرتشت گفت: «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک». فردی مرکوری، که فیلم راپسودی بوهمی زندگی او را روایت می‌کند، خواننده بریتانیایی از خانواده‌ای زرتشتی و از پارسیان هند بود.

گزاره‌ی «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک» در فیلم «راپسودی بوهمی» هم بارها بازگو می‌شود؛ در این فیلم همچنین اشاره شده که خانواده‌ی فردی مرکوری از تبار زرتشتیان هند هستد که هزار سال پیش از ایران به هند می‌روند.

فیلم راپسودی بوهمی درباره زندگی «فردی مرکوری»، خواننده‌ی پرآوازه‌ی بریتانیایی است که خانواده‌ی زرتشتی‌اش از هند به بریتانیا مهاجرت کرده بودند.

فیلمی که برنده‌ی اصلی مراسم اسکار ۲۰۱۹ بوده و افزون بر جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد نقش اول، توانست جوایز بهترین تدوین، بهترین صدابرداری و بهترین تدوین صدا را از آنِِ خود کند.

به نوشتار امتیاز بدهید.
2 نظرات
  1. الیما پارسی می گوید

    درود بر ایران و ایرانی،درود بر زرتشتیان گرامی

  2. moein می گوید

    مایه افتخار ❤

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید