لوگو امرداد

درخشش فرزاد کیان‌زاد در مسابقات رباتیک ایکرام

فرزاد کیان‌زاد، افتخارآفرین زرتشتی با ارایه‌ی طرح «ربات بینا» در دهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک ایران به جایگاه سوم دست یافت و از برگزیدگان دانش‌آموزی مسابقات خلاقیت و نوآوری ایکرام 2022 شناخته شد.
امسال نیز کودکان و نوجوانان نوآور در رشته رباتیک و مکاترونیک در برابر استادان بزرگ رباتیک کشور ایده‌ها و پروژه‌های خود را به داوری گذاشتند. برپایه‌ی رای هیات‌داوران نمایشگاه خلاقیت دهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک ایران (ICROM 2022) طرح فرزاد کیان‌زاد با عنوان «ربات بینا» که در مرحله‌ی پایانی با توانمندی علمی ارایه شد، جایگاه سوم را از آنِ خود کرد و از تلاش‌ و کوشش وی در خلاقیت و نوآوری سپاسداری شد. «ربات بینا» با داشتن حس‌گر آلترا سونیک می‌تواند اجسام و موانع را تشخیص دهد. با مکانیزه کردن تشخیص اجسام سخت روبه‌روی افراد نابینا، از راه صوتی و مکانیکی هشدار بازدارنده با دقت بالا به آنان می‌دهد به گونه‌‌ای که برخورد سر و صورت شخص با مانع به صفر می‌رسد. با داشتن اخطار مکانیکی می‌توان هم برای افراد نابینا و هم ناشنوا بهره گرفت و قابلیت برنامه‌ریزی برای تشخیص فاصله اخطار و نوع اخطار از مزایای «ربات بینا» است.
فرزاد پور فروزان خورشیدیان و فرشید کیان‌زاد هم‌اینک در پایه‌ی ششم دبستان جمشیدجم مشغول به تحصیل است. این نوجوان نوآور به دنبال علاقه‌مندی به دانش رباتیک و الکترونیک به مدت چهار سال است که ساخت، راه‌اندازی و شناخت ربات‌ها را فرا‌می‌گیرد.
دهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک ایران در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی، 24 تا 26 آبان‌ماه ۱۴۰۱ از سوی انجمن رباتيک ايران در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی شهر تهران برگزار شد. بخش خلاقیت و نوآوری کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک برخط برگزار شد و دانش‌آموزان 10 تا 18 ساله ربات‌هایی را که ساخته بودند به نمایش گذاشتند. تمرکز بر یافتن ایده‌های کاربردی و جذاب، خلاقیت و نوآوری در ساخت، عملکرد درست سازه‌ها و ربات‌ها و شیوه ارایه‌ی شرکت‌کنندگان، برتری در این هماورد را رقم می‌زند.

7 13

3 14

5 15

6 13

2 14

1 14

فرتورها رسیده است.
6744

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

3 پاسخ

  1. آفرین زنده باد به امید موفقیتهای بیشتر برای شما افتخار آفرین همکیش

  2. شادباش بسیار فرزاد جان امیدوارم همواره در کسب علم و دانش بدرخشی

  3. سلام
    من آدریان محمدزاده هستم (مقام اول)
    طرح بسیار عالی بود حتمی در خوارزمی شرکتش بدید ??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-12-05