لوگو امرداد
با شور و حالی وصف ناشدنی

نوزدهمین پنج گانه ‌ی نوروزی شیراز برگزار شد

نوزدهمین دوره‌ی پیکارهای پنج گانه‌ی نوروزی از ساعت ۱۷ روز شنبه سوم فروردین‌ماه در تالار سینما آریانا از موقوفات زرتشتیان شیراز، با رقابت شش تیم باشنده به صورت دو حذفی آغاز شد.
پنج گانه‌ی این دوره شامل تمرکز فوت و عضله، سرعت عمل و نشانه گیری، جمع‌آوری بطری‌های رنگی، دو امدادی، طناب‌کشی و مرحله‌ی حلقه های رنگی بود. داوری این دوره از پیکارها را شهرام پوردهی و فرشاد خدادادی بر دوش داشتند. پیکارها که نزدیک چهار ساعت به درازا کشید با تشویق و شور و شوق شرکت‌کنندگان و تماشاگران همراه بود. پیش از آغاز رقابت‌ها تیم‌ها و نفراتشان معرفی شدند و بر اساس قرعه حریفان خود را شناختند. ترتیب مراحل پنج گانه قبل از هر بازی با قرعه مشخص می‌شد.
از نکات ویژه‌ی پیکارها این بود که به ندرت تیمی وجود داشت که نفراتش از یک شهر باشند و این در نوع خود جالب توجه بود و همین عاملی شد تا صمیمیت و شادی نزد تیم‌ها و تماشاگران به اوج خود برسد و در طول رقابت‌ها اعتراضی را به داوری شاهد نباشیم. شادترین بخش پیکارهای پنج گانه معرفی و تبریک سال نو توسط نونهالان بود، رقابت دو تیم نونهال در زمان استراحت میان دور مقدماتی و نهایی رقابت‌های اصلی بزرگسالان برگزار شد و نونهالان مراحل پیش‌بینی شده را یکی پس از دیگری با تشویق‌های بی وقفه‌ی تماشاگران پشت سرگذاشتند. جوایز دو تیم نونهال بلادرنگ از سوی شبنم پوردهی فرنشین کمیسیون ورزش انجمن زرتشتیان شیراز به آن‌ها پیشکش شد . در نهایت تیم ((اژدهای خشمگین)) با بهره‌گیری از بهمن و شیرین اردشیریان (تهران)، مهیار و دلارام دمهری (تهران) و فرزاد ایرجی (شیراز) با شایستگی در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد. تیم((آریا)) با بازیکنانی چون رامتین مهربان شهریاری (شیراز)، فرزاد تاراپوروالا (تهران)، افروز سهرابی (شیراز)، آرش سهرابی (شیراز) و مهسا گشوادی (تهران) به مقام دوم رسید و تیم ((اله آباد استار)) نیز با ترکیب پیمان باستانی، افشین یزدانی، نریمان یزدانی، شیرین گنجی و ساناز تیراندازی (یزد) عنوان سوم را کسب کرد. در پایان رقابت‌ها نفرات تیم‌های برتر، پیشکش‌های خود را به همراه لوح یادبود از دستان افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرشتیان شیراز دریافت کردند. در مراسم پایانی از آقایان فرهاد ورجاوند و بهرام ایدلی از هموندان تیم ((خاطره)) به پاس وقت شناسی تقدیر شد، افلاتون سهرابی نیز طی سخنانی از باشندگی پرشور و گردهمایی همکیشان و آشنایی با یکدیگر به عنوان اقدامی فرهنگی در کنار ورزش به نیکی یاد کرد و از باشندگان دعوت کرد تا همه ساله سفر به شیراز را به عنوان بخشی از برنامه های نوروزی خود قرار دهند. پرنیان کوکلری و مهتاب گشتاسبی هماهنگ کنندگان دوره‌ی نوزدهم نیز طی سخنانی از باشندگی پرشور تیم ها، بازیکنان و همچنین تماشاگران به نیکی یاد کردند. همچنین از آرش سهرابی بابت خطاطی زمین‌ها تقدیر شد.

1

آیین گشایش و معرفی تیم ها و نفرات آنها 

2

آیین گشایش و معرفی تیم ها و نفرات آنها

3 

4 

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22 

معرفی و سخنان نونهالان لبخند به لب تماشاگران نشاندند

23 

تقدیر از نونهالان

24

قرعه كشی ترتیب بازیها در بازی فینال 

25

26

سخنرانی افلاطون سهرابی قرنشین انجمن زرتشتیان شیراز 

27

پرنیان كوكلری و مهتاب گشتاسبی هماهنگ كنندگان جام نوزدهم

28

تیم آریا مقام دوم 

29

تیم اله آباد استار مقام سوم 

30

تیم اژدهای خشمگین قهرمان جام نوزدهم

31

شادمانی تعدادی از باشندگان در آیین پایانی

32 

فرتور یادگاری تعدادی از ورزشكاران و تماشاگران

فرتورها از مهتاب گشتاسبی است .

1364

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

4 پاسخ

  1. از جو صميمی و همبستگی شيرازی ها بسيار شنيده بودم، ولی شنيدن کی بود مانند ديدن. به قدری مهربان و صميمی هستند. که يک دل نه صد دل عاشق شيراز ميشوی. احساس می کنی تمام اوقات نوروزشان را وقفت کرده اند. به سختی شيراز و باغ وقفی اش را ترک کردم. انگار سال ها آنجا زندگی کرده بودم.

  2. ممنون از گزارش به خصوص عکسای زيباتون. اگه خدا قسمت کنه سال ديگه با يه تيم خونوادگی شرکت ميکنم. ميگن جام پرهيجان و خوبيه. اينم که يک روزه است و تو نوروز هر روزت رو دگير نميکنه خيلی خوبه.

  3. از گزارش و تصاوير چنين بر می آيد که برای تدارک اين بازيها زحمت زيادی کشيده شده است. پس دست مريزاد.

  4. جای همه اينجا خالی بود. من سال هاست همراه بچه هام به جز مراسم دينی پرسه ای چيزی نميرم اينجام گفتن بيا بشين تو سالن يه کم ميبينيم بازيارو ميريم بيرون بعدش. اينقدر جذاب و صميمی بود که نشستيم و ديديم و بيرونم نرفتيم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-05-03