لوگو امرداد

سی‌وچهارمین جشنواره پیر نارکی برگزار شد

سی و چهارمین جشنواره‌ی آموزشی فرهنگی نارکی در راستای تشویق دانش‌پژوهان زرتشتی به کوشش انجمن زرتشتیان تفت و توابع یزد در سپندینه زیارتگاه پیر نارکی برگزار شد.

همه ساله در سپندینه زیارتگاه پیر نارکی، جشنواره آموزشی و فرهنگی برای سپاسداری از دانش‌آموزان و دانشجویان ممتاز زرتشتی برپا می‌شود. این رویداد آموزشی فرهنگی به شوند همه‌گیری کووید برای دو سال برگزار نشد. امسال پنجشنبه 21 مهرماه در سی و چهارمین جشنواره پیر نارکی با باشندگی موبد دکتر مهربان پولادی، فرنشین انجمن موبدان، دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس، خداداد کیانی‌پور، فرنشین انجمن زرتشتیان تفت و توابع یزد، موبد مهربان آفرین، فرنشین کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد، فرنشین‌های انجمن‌های زرتشتی استان یزد و گروه پرشمار همکیشان، از دانش‌آموختگان برتر هازمان زرتشتی سپاسداری شد. در این دوره از جشنواره 742 تن از دانش‌آموزان و دانشجویان پذیرفته شده بودند. نام پذیرفته‌شدگان جشنواره پیر نارکی بر روی تارنمای انجمن زرتشتیان تفت و توابع یزد به نشانی tasza.ir در دسترس است. همکیشانی که نتوانستند در جشنواره باشند با در اختیار قراردادن کد ثبت‌نام دانش‌آموزان به دوستان و آشنایانی که به پیرنارکی رفتند، جوایز را دریافت کردند. انجمن زرتشتیان تفت و توابع یزد پس از آمارگیری شمار دانش‌آموزانی که هنوز جوایز خود را دریافت نکرده‌اند و مشخص‌شدن نشانی آنان، شیوه‌ی دریافت جوایز را به آگاهی همکیشان خواهد رساند. جشنواره نارکی را گروهی از نیک‌اندیشان زرتشتی یاریگر بودند. برگزاری جشنواره و گردهمایی خانواده‌ها در سپندینه زیارتگاه انگیزه‌ای برای پاسداشت دین و فرهنگ در میان جوانان زرتشتی است.

از سال 1389 همزمان با جشنواره پیرنارکی آیین سدره‌پوشی همگانی نوباوگان زرتشتی در تالار شاهرخ و شیرین این زیارتگاه برگزار می‌شود. روانشاد شاهرخ میزانیان، پایه‌گذار جشنواره‌ی آموزشی و فرهنگی نارکی و تالار همایش بوده است.

فرتورها از کوشا جمشیدی است.

4090

4.6/5 - (13 امتیاز)
به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1401-11-07