تارنمای خبری امرداد

پیام شادباش نماینده ایرانیان زرتشتی به فراخور جشن مهرگان

دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی، در پیامی فرارسیدن خجسته جشن مهرگان، جشن مهر و مهربانی را شادباش گفت.

در پیام شادباش دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده‌ی ایرانیان زرتشتی با آرزوی تندرستی، شادکامی و پیروزی برای ایرانیان، آمده است: «مهرگان هر سال می‌آید تا یادآور کاوه دلاور و فریدون دادگر و خردمند باشد و سرنوشت ضحاک تیره روز را بازگوید. پس این روز نیکو که برآمده از دانش و خردورزی ایرانیان است را پاس می‌داریم».
در ادامه پیام شادباش مهرگان نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس را می‌خوانیم:

خشنه اتره اهورهه مزداو
به نام دانای بزرگ هستی بخش
درود می فرستم به فروهر پاک بزرگ پیام آور آریایی، اشوزرتشت اسپنتمان و درود می فرستم به ایران، به این مرز پرگهر، از شرق تا غرب و از شمال تا خلیج همیشه پارس
درود می فرستم به شیرزنان و دلیرمردان ایران بزرگ که همواره سعی کردند در برابر دروغ، کژاندیشی و نابخردی بایستند و پرچم دادگری، راستی و خردمندی را افراشته نگاه دارند.
درود بر روز مهر از ماه مهربانی، که گستراننده داد، پیمان و دوستی است. درود بر فرهنگ درخشان ایران زمین که پیام آن آشتی، یکدلی و مهربانی است.
هر ساله با رسیدن خزان گل و درخت، چشم انتظار مهرگان می مانیم تا تداوم سالی خّرم، فالی نیکو، حالی خوش و بختی رام را به ارمغان آورد.

جشن مهرگان، جشن مهر و مهربانی بر همگان خجسته باد

مهرگان هر سال می‌آید تا یادآور کاوه دلاور و فریدون دادگر و خردمند باشد و سرنوشت ضحاک تیره روز را بازگوید. پس این روز نیکو که برآمده از دانش و خردورزی ایرانیان است را پاس می‌داریم.
بار دیگر فرخنده جشن مهرگان را شادباش گفته، برای همگان تندرستی، شادکامی و پیروزی را آرزومندم. ایدون باد

دکتر اسفندیار اختیاری
نماینده ایرانیان زرتشتی

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید