لوگو امرداد

برگزاری جشنواره‌ی بازی و ورزش کودکان زرتشتی

گروه بازی و ورزشی ورهرامگروه بازی و ورزشی ورهرام با هماهنگی و همکاری مهد کودک‌ها و دبستان‌های زرتشتی، نخستین جشنواره بازی و ورزش کودکان زرتشتی را برگزار می‌کند.

خانواده‌های زرتشتی می‌توانند با فرزندان 12-3 سال خود در این جشنواره شرکت کنند. این جشنواره در مکان بازی و ورزش آدریان بزرگ در ساعت 10 تا 12 پنجشنبه 11 شهریورماه ۱۳۹۵ خورشیدی برگزار می‌شود. وسایل مورد نیاز شرکت در این جشنواره کفش ورزشی عاج‌دار و لباس‌ ورزشی است.

گروه بازی و ورزش کودکان ورهرام با توجه به پژوهش‌هایی که در مورد فواید بازی انجام شده است، در تلاش است تا با همکاری خانواده‌ها و مسوولان سازمان‌های زرتشتی بر شناخت استعداد‌ها و افزایش قابلیت‌های جسمی کودکان و تقویت رفتارهای خوب، زمینه‌ای مناسب برای تکامل و رشد بهتر ذهنی آنان پدید آورد.

بر پایه‌ی آگهیِ گروه ورزشی ورهرام، چند نمونه از امتیاز‌های بازی کودکان در زیر آمده است:

  • بازی، یكی از راه‌های پرورش كودك از دید روانی، عاطفی و جسمی است. كودك با بازی، با ترس‌هایش كنار می‌آید و قوانین اجتماعی شدن را می‌آموزد.
  • مهم‌ترین عمل تربیتی و پرورشی در همه زمینه‌ها به ویژه زمینه تامین بهداشت روانی كودك، بازی است.
  • بازی، كار كودك است و در رشد كودك تاثیر دارد. از سویی دیگر جنبه‌های رشد نیز بر دیگر جنبه‌های بهداشتی و روانی موثر است.
  • بازی جسمانی، سبب چالاکی و بهبود مهارت حرکتی و رشد تقویت سیستم عصبی کودک می‌شود.
  • بازی، سیستم عضلانی، رشد حسی و حرکتی کودک را تقویت می‌کند و بر هوش کودک تاثیر فراوانی دارد. با بازی کردن، دقت کودک در انجام کارها افزایش می‌یابد.
  • بازی سالم می‌تواند رفتارهای منفی مانند ترس، تشویش، نفرت و افسردگی را در کودک کاهش دهد. امروزه مهم‌ترین روش برای درمان اختلالات روانی و عاطفی کودکان، بازی درمانی است که موجب درمان بسیاری از اختلالات روانی در بزرگسالان نیز می‌شود.
  • بازی‌های سالم و متناسب با کودکان می‌تواند به شوند دست‌کاری در پدیده‌ها و آزمایش محیط پیرامون کودک، افزایش رشد عقلانی وی را در پی داشته باشد; چرا که حس کنجکاوی کودک در این روش برآورده شده و مناسب‌ترین عمل رشد عقلی کودک است.
  • بازی سبب تقویت رشد اجتماعی کودکان می‌شود; چرا که کودکان با تمرین زندگی آینده از راه بازی و فراگیری گفت‌وگو انسانی و اجتماعی و هم‌کاری در گروه‌های بازی می‌توانند رشد اجتماعی داشته باشند.
به نوشتار امتیاز بدهید.
به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1401-11-08