لوگو امرداد

دیدار نمایندگان ادیان توحیدی با رییس‌جمهور

62512590موبد دکتر مهربان پولادی، فرنشین انجمن موبدان تهران از سخنرانان نشست رییس‌جمهور با نمایندگان ادیان توحیدی بود.
نشست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور با نمایندگان ادیان توحیدی شامگاه دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ خورشیدی در تالار همایش اجلاس سران در تهران برگزار شد. رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز بیش از هر زمانی نیازمند انسجام و وحدت ملی هستیم، بیان داشت: وحدت و انسجام به معنای نفی گفت‌وگو نیست، بلکه بستری برای گردهم آمدن صاحبان اندیشه و تبادل دیدگاه‌ها و نظرات آنها با یکدیگر در راستای تقریب نگاه‌ها است. حجت‌الاسلام رئیسی نقطه مشترک همه ادیان را توجه به خدا، توجه به خود و خودسازی و دست‌گیری و گره‌گشایی برای دیگران دانست و گفت: خداشناسی به عنوان یک اصل مشترک می‌تواند پایه‌ی هم‌اندیشی، هم‌افزایی و همکاری ادیان توحیدی باشد. سخنان و آموزه‌های همه ادیان الهی و ابراهیمی امیدبخش بوده و به انسان یاد می‌دهند که نباید دچار یاس شد و آینده را روشن و امیدبخش دید.
موبد دکتر مهربان پولادی، فرنشین انجمن موبدان در سخنانی با اشاره به واژه‌ی «ایران» بیان داشت: درود به روان و فروهر درگذشتگان، «ایران» یعنی نجابت و آزادگی و این واژه اوستایی یعنی همه‌ی ما در کنار هم، دست در دست هم آزادگی و نجابت ایران و ایرانی‌بودن را نشان دهیم. شادی و زیبایی را در زندگی امروز مردمان ایران‌زمین گسترش دهیم به‌گونه‌ای که هر روز نسبت به روز قبل بیشتر شود.
در این نشست دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس، بابک سلامتی، مدیر مسوول هفته‌نامه امرداد، دکتر فرزانه گشتاسب، مدیر مسوول انتشارات فروهر و پدرام سروش‌پور، سردبیر نشریه فروهر از جامعه زرتشتیان، ماموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد، اسقف اعظم خلیفه ارامنه، اسقف اعظم آشوری کلدانی کاتولیک ارومیه، اسقف شرق آشوری، خاخام تهران، اسقف خلیفه‌گری آشوری کلدانی کاتولیک تهران و نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس باشنده بودند.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-27