تارنمای خبری امرداد

گرامیداشت اشتاد ایزد در مرکز زرتشتیان کالیفرنیای جنوبی

گروه آموزش اوستا و گاتا‌خوانی اشتاد ایزد در مرکز زرتشتیان کالیفرنیای جنوبی اشتاد ایزد از ماه بهمن را گرامی داشت.

در روز اشتاد ایزد، روز نیایش، ورزش، دهش ‌و دیدار و همبستگی و دوستی همکیشان زرتشتی دورهمی شاد با برنامه‌‌ی تغذیه با خوراکی‌های سالم و برنامه‌ی هم‌اندیشی با خردمندان و برنامه‌های هنری برگزار شد.

نیایش همگانی تندرستی به سرپرستی بانو هخامنشی، نیایش بندهایی از گات‌ها به کوشش نوشین جهانگیری، برنامه‌ی هنری دف‌نوازی با هم‌نوازی آرمیتا دلال و نوشین جهانگیری، اجرای همخوانی ترانه‌ی پیر سبز چک چکو  با همراهی باشندگان به سرپرستی فرامرز مهرخداوندی،  بازخوانی دکلمه‌ی سروده‌ای از سهراب سپهری با آوای پروین مهر خداوندی،

اجرای ترانه‌های دَری با نواختن تنبک با هنرنمایی فرامرز مهر خداوندی، اجرای دکلمه شعری از سهراب سپهری با آوای آرش نورافروز، بازگویی داستان کوتاه ولطایف با بیان پروین مهرخداوندی بخش‌هایی از این دورهمی آیینی بود.

در بخش هم‌اندیشی با خردمندان آرمیتا دلال در زمینه‌ی ارج نهادن به جهان آفرینش با پاک نگه‌داشتن محیط‌زیست و روش استفاده درست از چهار آخشیج سخن گفت و پیشنهاد  داد تا با انجام راهکارهای مناسب، استفاده از پلاستیک را در زندگی به کمینه (:حداقل) رسانده و بکوشیم زمین و آب را از آلوده شدن با پلاستیک محافظت کنیم.

در بخش دیگر این برنامه دکتر نوشین جهانگیری با پخش ویدیویی روش  پیشگیری از ویروس کرونا را آموزش داد و باشندگان را باعملکرد ویروس کرونا در بدن انسان آشنا کرد.

در برنامه‌ی تغذیه‌ی سالم بانو مروارید افشاری با فراهم کردن چاشنی روش آماده‌سازی آن را به  باشندگان آموزش داد.  و برنامه‌ی گرامیداشت اشتاد ایزد و بهمن ماه با پذیرایی از باشندگان پایان یافت.

گرامیداشت اشتاد ایزد یک‌شنبه 20 بهمن‌ماه در کالیفرنیا منطقه‌ی الی برگزار شد. گزارش تصویری در ادامه آمده است:

فرتورها برگرفته از كانال ورزش همگاني ورهرام

1842

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید