تارنمای خبری امرداد
کوشش برای شناساندن خوراک ایرانی

اطلس خوراکی‌های ایران فراهم می‌شود

خوراک‌های ایرانی با وجود گوناگونی، سازگاری با طبع و حتا گاه با ویژگی‌های درمانی در جهان ناشناخته مانده‌اند. اکنون مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری در نشست مجازی با ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌های کشور، با اعلام آغاز به کار رسمی «کمیته ملی گردشگری خوراک»، زاویه‌ها، ساختار، برنامه‌ها و برایند فعالیت این کمیته را بازنمایی(:تشریح) کرد.

به گزارش ایلنا، پیرو برگزاری نشست ویدئو کنفرانس با اداره‌های کل استانی با موضوع معرفی و بازنمایی آغاز به‌کار کمیته‌ی ملی گردشگری خوراک، لیلا اژدری مدیرکل دفتر همکاری وتوافق‌های ملی گردشگری، در این‌باره گفت: گردشگری خوراک یکی از گونه‌های گردشگری است که می‌تواند با تنوع بخشیدن به سبد فراورده‌های گردشگری کشورمان سبب شناسایی وباززنده‌سازی(:احیای) دامنه‌ی گسترده‌ای از انواع  غذاهای بومی و نوشیدنی شود که می‌توانند به عنوان محصولی جذاب به گردشگران داخلی و خارجی ارائه شود.

وی با بیان اینکه موضوع راه‌اندازی کمیته ملی گردشگری خوراک به پیشنهاد اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان انجام گرفته است؛ به برخی از اقدامات انجام شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: انجام مطالعه در مورد گردشگری خوراک در کشور‌های دیگر، برگزاری نشست‌های پرشماری با کارشناسان گردشگری خوراک و کسب تجارب آن‌ها، نشست با اتحادیه‌های مرتبط با حوزه‌ی خوراک، مذاکره با برخی از دانشگاه‌ها برای تدوین برنامه راهبردی، تهیه برنامه چشم‌انداز و پلن‌های اجرائی یک ساله و سه ساله، نهایی کردن گام پژوهشی با مرکز پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، مذاکره با دستگاه‌ها و نهاد‌ها برای همکاری و پشتیبانی از  طرح، هماهنگی با جامعه آژانس‌داران برای ایجاد بسته سفر تخصصی گردشگری غذا و نیز هماهنگی و برنامه‌ریزی با جامعه بوم‌گردی برای برگزاری رویداد‌های غذا و آیین‌های مرتبط از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه به‌شمار می‌آیند.

اژدری همچنین اقدام برای فراهم کردن اطلس خوراک ایرانی را نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی کمیته‌ی ملی گردشگری خوراک نام برد و گفت: اطلس خوراک ایرانی که اجرای فاز دوم آن آغاز شده است؛ یک فرهنگ فراگیر(:جامع) از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های گستره‌های گوناگون ایران است که افزون‌بر پیشینه، گوناگونی و روش‌های تهیه، خواص و سودمندی آن‌ها را سازگار با جغرافیای پهناور ایران معرفی می‌کند.

وی یادآور شد: افزون‌‌بر اقدام برای فراهم کردن اطلس خوراک ایرانی به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی کمیته ملی گردشگری خوراک، کوشش برای تهیه برنامه تلویزیونی گردشگری خوراک، استارت‌آپ غذایی، ثبت میراث ناملموس و همچنین برگزاری تورهای گردشگری خوراک نیز از دیگر برنامه‌های کوتاه‌مدت کمیته‌ی یادشده به‌شمار می‌آید.

مدیر‌کل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری خاطرنشان کرد: گردشگران بسیاری هستند که از تجربه غذاهای سنتی کشورها و شهرهای دیگر به مثابه شناخت ذائقه فرهنگی آن جامعه لذت می‌برند و از دریچه غذا به احساسات فرهنگی و دانش سنتی مردم می‌نگرند. غذاهای ایرانی، بخشی از فرهنگ اصیل مردم ایران است که از درون ساختار فرهنگی و الگوهای اجتماعی و اقتصادی قومیت‌های مختلف آن سرچشمه گرفته است؛ از این‌رو شناسایی و باززنده‌سازی (:احیای) سنتی پخت خوراک‌های ایرانی در هر منطقه و گسترش فرهنگ خوراک‌های بومی از دید ملی و بین‌المللی از آرمان‌های اطلس خوراک ایرانی است.

اژدری یادآور شد: هر نقطه‌ی کشورمان سفره‌ی غذایی خاص خود را دارد؛ از این‌رو باید تمام توانمندی‌های خوراکی ایران با پژوهش‌های میدانی روشن شود؛ چراکه بسیاری از خوراک‌ها در آستانه‌ی ازمیان رفتن (:انقراض) هستند و انتظار می‌رود در این اطلس خوراکی تفاوت‌ها و گوناگونی‌‌های خوراکی از گستره‌های گوناگون کشور شناسایی و سپس تجاری‌سازی و برندسازی شود.

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری با بیان اینکه غذاهای بومی و سنتی در یک متن فرهنگی تولید می‌شوند و شیوه‌ی پخت آن‌ها، برآمده از فضای جغرافیایی و تاریخی یک منطقه است و همانند دیگر مصنوعات فرهنگی، بیانگر هویت قومی، نژادی و ملی مردم آن منطقه به شمار می‌آید؛ یادآور شد: این میراث ناملموس فرهنگی، حافظ گوناگونی فرهنگی و پشتیبان توسعه‌ی پایدار است و این توانمندی را دارد تا در کنار میراث‌فرهنگی ملموس، یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری هر منطقه‌ای باشد.

اژدری یادآور شد: هم اکنون افراد علاقه‌مند از بخش خصوصی و دولتی و نیز ادارات کل استانی می‌توانند با مراجعه به سایت foodatlas.ir  برای عضویت و ثبت خوراک‌ها و نوشیدنی‌های بومی منطقه خود و رویدادهای مرتبط اقدام نمایند.

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری در پایان گفت: همچنین تشکیل «شورای راهبری و سیاست‌گذاری گردشگری خوراک» نیز با حضور کنش‌گران صنعت گردشگری و ر دستگاه‌های در پیوند در دستور کار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید