تارنمای خبری امرداد

آیین جشن‌خوانی گهنبار چهره میدیاریم‌گاه در سیدنی

آیین جشن‌خوانی گهنبار «چهره میدیاریم‌گاه» در «درمهر» ارباب رستم و مروارید گیو، سیدنی استرالیا برگزار شد.
انجمن زرتشتیان سیدنی آیین جشن‌خوانی گهنبار «چهره میدیاریم‌گاه» را، روز پنجشنبه 30 خوردادماه 1400 خورشیدی برابر با 21 ژوئن 2021 میلادی و برپایه‌ی گاهشمار یزگردی در محل «درمهر» ارباب رستم و مروارید گیو برگزار کرد. این چهره گهنبار، گاه آفرینش جانوران است و از روز مهر تا ورهرام از ماه دی برپا می‌‌شود. به شوند همه‌گیری بیماری کرونا آیین جشن‌خوانی با دیرکرد برگزار شد.
آیین جشن‌خوانی گهنبار با باشندگی پرشمار بهدینان حال‌و‌هوای دیگری داشت و سبب شد تا باشندگان پس از مدتی طولانی دیداری تازه کنند و جویای حال یکدیگر شوند. در این آیین پرشکوه که از سوی 10 موبد برگزار شد همراه با ستایش و آفرین اورمزد خدا به شوند آفرینش جانوران سودمند، به روان و فروهر بهدینان و نیکان و به ویژه به روان و فروهر دهشمندان نیک درود فرستاده شد. در این آیین سپند، همچنین به روان و فروهر دهشمندانی که شوند پایه‌گذاری و ساختمان درمهر سیدنی شدند از جمله روانشادان ارباب رستم و همسرشان مروارید گیو، ارباب مهربان زرتشتی، ارباب فریدون زرتشتی، اختر و نوذر استواری درود فرستاده شد. در ادامه‌ی آیین جشن‌خوانی، موبدان باشنده با سرایش هماهنگ اوستای پاک تندرستی، خواهان تندرستی، پیروزی و فراخ‌روزی همه‌ی باشندگان و زرتشتیان و نیکان گیتی شدند.
پس از پایان آیین جشن‌خوانی از باشندگان با لُرک (آجیل با هفت گونه میوه خشک)، کُماج و میوه پذیرایی شد و سرانجام، آیین گهنبار چهره ی میدیاریم‌گاه با پذیرایی ناهار پایان یافت.

فرتورها از پرهام ایرانی است.
1719

4.9/5 - (7 امتیاز)
1 نظر
  1. مهرزاد ، يک ايرانی می گوید

    چه تصاویر دلنشينی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید