لوگو امرداد
نامه سرگشاده دکتر اختیاری در پاسخ به سردار نقدی:

ارزش‌های اخلاقی ایرانیان افتخار غیرقابل انکار است

اسفندیار اختیاریدکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس، در نامه‌ای سرگشاده در برابر سخنان سردار محمدرضا نقدی واکنش نشان داد و بیان کرد: ایرانیان، بر اساس آموزه‌های الهی هزاران ساله خود و فرهنگ برآمده از آن، ارزش‌های اخلاقی و انسانی را همواره سرلوحه کاری خود قرار داده و آن را به جهانیان نیز عرضه کرده‌اند که این یک افتخار غیرقابل انکار ایرانیان است.

دکتر اسفندیار اختیاری، در پاسخ به سخنان اخیر سردار نقدی، نماینده ایرانیان زرتشتی، که هخامنشیان را سلسله‌ای پلید نامید، تاکید کرد «آنچه در نقوش برجسته تخت‌جمشید دیده‌ می‌شود، همه نشانه پاکی و بزرگی است». در بخشی دیگر از پاسخ به سخنان این سردار سپاه بیان کرد: پیشینه تاریخی این کشور بیش از ۸۰۰۰ سال است که متاسفانه مورد تاخت و تاز کشورهای مختلف قرار گرفته است ولی این، دلیلی بر نادیده انگاری زحمات بزرگان این کشور نمی‌شود.

متن کامل این نامه را در اینجا می‌خوانید:

به نام دانای بزرگ هستی بخش

جناب آقای سردار محمد رضا نقدی
معاون محترم هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با درود فراوان
احتراما، بدینوسیله ضمن ابراز تعجب از سخنان اخیر جنابعالی در یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده و بیانات مغایر بدیهیات تاریخی که سبب گلایه ایرانیان شده است، مطالبی جهت یادآوری تقدیم می نمایم، با این توضیح که مرتبه شهدای بزرگ ایران زمین، با جایگاه هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی قابل مقایسه نیست و افتخار و فخر این کشور، همین انسان‌های آزادمنشی هستند که از جان گذشتند تا ضمن حفظ تمامیت ارضی این کشور پرافتخار، برای همگان، آرامش و آسایش به ارمغان آوردند.
در تاریخ هر کشور، فرازها و فرودهایی وجود دارد که خوشبختانه در ایران بزرگ و اهورایی، سهم افتخارات بخصوص در تمدن‌سازی، بسیار بیش از دیگر سهم های آن بوده است. همچنین ایرانیان، بر اساس آموزه‌های الهی هزاران ساله خود و فرهنگ برآمده از آن، ارزش‌های اخلاقی و انسانی را همواره سرلوحه کاری خود قرار داده و آن را به جهانیان نیز عرضه کرده‌اند که این یک افتخار غیرقابل انکار ایرانیان است.
همانگونه که جنابعالی در سخنان خود بیان داشته‌اید، پیشینه تاریخی این کشور بیش از ۸۰۰۰ سال است که متاسفانه مورد تاخت و تاز کشورهای مختلف قرار گرفته است ولی این، دلیلی بر نادیده‌انگاری زحمات بزرگان این کشور نمی‌شود. در این راستا توجه شما را به صحبت‌های دکتر علی‌اکبر ولایتی، مشاور محترم امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی ایران، عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با تجلیل از خدمات انجام گرفته هخامنشیان و بخصوص کورش کبیر و خشایار شاه جلب می‌کنم که در برنامه دو قدم مانده به صبح بیان داشته‌اند و در تایید یافته‌های دیگر تاریخ‌نویسان بزرگ بوده است. همچنین با دلایل کافی می‌توان تاکید کرد: «آنچه در نقوش برجسته تخت‌جمشید دیده‌ می‌شود، همه نشانه پاکی و بزرگی است». البته در این رابطه مطالب زیادی است که به این کوتاه بسنده می‌کنم و بی‌شک نیازی به یادآوری دوباره تاریخ نیست که پس از فروپاشی سلسله ساسانیان، کدام حکومت بر ایرانیان فرمانروایی می‌کرده است که قطعا مغولان نبوده‌اند!
اینجانب تاکید می‌کنم که این‌گونه اظهار نظرها،که بدیهیات تاریخ ایران پرافتخار را به زیر سوال می‌برد، به هیچ عنوان به صلاح نمی‌باشد و مخالف همبستگی و هویت ملی است.

با سپاس

دکتر اسفندیار اختیاری

نماینده ایرانیان زرتشتی

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

4 پاسخ

  1. من نمی‌دونم چرا آقای نقدی اینقدر با تاریخ ایران دشمنی دارند. البته می‌دونم این رو که ایشون اصالتا عراقی الاصل هستند اما در گذشته هم چندین بار بر علیه تاریخ پر شکوه و پر افتخار ایران که مایه افتخار ماست و بر علیه پادشاهان خوش نام ایرانی موضع گیری کرده بودند که البته با واکنش گسترده مردم هم روبرو شده بودند. ای کاش افراد در مورد چیزهایی که در مورد اون تخصص و اطلاع درست و دقیق دارند اظهار نظر کنند. هخامنشیان و ساسانیان پر افتخار ترین بخش تاریخ با شکوه سرزمین پارس هستند.

    سپاس از دکتر اختیاری که به درستی پاسخ دادند. تاریخ پر افتخار و پر شکوه ایران خط قرمز ماست و اینطور نیست که هر حرف نادرست و غلطی در مورد اون زده بشه و مردم ساکت بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-07-05
امرداد