تارنمای خبری امرداد

آیین جشن‌خوانی اشوزرتشت در آرامگاه زرتشتیان یزد لغو شد

آرامگاه زرتشتیان یزد در روز پنجم دیماه خورشیدی سالروز درگذشت اشوزرتشت، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی، فقط باز است و آیین جشن‌خوانی که از پیش برنامه‌ریزی شده بود، برگزار نمی‌شود.

پیرو آگاهی‌رسانی انجمن‌های زرتشتیان شهر یزد، در راستای حفظ سلامت همکیشان آیین درگذشت اشوزرتشت در آرامگاه برگزار نمی‌شود و به جای آن برای تزریق دوز تکمیلی واکسن کرونا در فضایی مطمین در باشگاه جوانان زرتشتی یزد هماهنگی‌های لازم انجام شده است. همکیشان در روز پنجم دی‌ماه می‌توانند از ساعت 9 بامداد تا 17 با در دست داشتن کارت واکسیناسیون و کارت ملی برای دریافت دوز تکمیلی نوبت دوم و یا سوم آسترازنکا و سینوفارم به سالن ورزشی یگانگی سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد بروند. این مکان دارای پارکینگ اختصاصی است.

محدودیت‌های کرونایی همچنان پا برجاست و باید جدی گرفته شود. از همکیشان درخواست شده است، برای جلوگیری از تکرار رخدادهای گذشته، در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بکوشند.

5/5 - (3 امتیاز)
1 نظر
  1. بهمن مرادیان می گوید

    با سپاس از مسوولین و دست اندرکاران که با توجه به واقعیتها و اطلاعات تصمیم می گیرند. شوربختانه وضعیت پیچیده ایی است و بسیار خوب است که مسوولین با توجه به شرایط و وضعیت خاص جامعه زرتشتی از نظر جمعیتی حداکثر احتیاط را رعایت کنند. حتی برگزاری این گردهم ایی ها در فضای باز به دلیل عادت های معاشرت و رسم و عادتهای پذیرایی در این مراسمها (خوردن میوه در اخر مراسم) و ترغیب افراد به بیرون امدن می تواند ریسک گسترش ابتلا را بالا ببرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید