لوگو امرداد

نمایندگی مجلس پس از 3 دوره متوالی ممنوع شد

نمایندگی مجلس پس از سه دوره متوالی ممنوع شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی کاندیداتوری افرادی که سه دوره متوالی نماینده مجلس بودند را در انتخابات مجلس ممنوع کردند.

 به‌ گزارش ‌ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه‌ 12 اسفندماه 1397 خورشیدی) پیشنهاد حسین امیری خامکانی، در الحاق بندی به ماده ۳ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

 بر اساس این بند کاندیداتوری افرادی که سه دوره متوالی نماینده مجلس شورای اسلامی هستند، در انتخابات مجلس شورای اسلامی ممنوع شد و این افراد پس از یک دوره استراحت مجددا می‌توانند در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.

 محمدرضا تابش در موافقت با این پیشنهاد بیان‌ کرد: این پیشنهاد از سوی جمع کثیری از نمایندگانی که سابقه سه دوره یا بیش از آن نمایندگی مجلس شورای اسلامی را دارند، ارائه شده است. این پیشنهاد باعث می‌شود که به جوانان در عرصه های قانونگذاری فرصت داده شود تا در عرصه‌های قانونگذاری و قوه مقننه فرصت داده شود و راه برای جوانان متخصص و آشنا به علم روز باز شود.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

3 پاسخ

 1. این جمع کثیری از نمایندگانی که بیش از سه دوره نماینده بودند اگر واقعا حضور جوانان و فکرهای نو براشون مهم بود چرا تا الان کنار نکشیدند و اجازه نداند
  و الان قانون گذاشتند که جلوی این کار خودشون را بگیرند
  واقعا ملت پیچیده ای هستیم

 2. درود
  خدا را شکر کمی از اختلاف ها کمتر می بینم . ای کاش محدود به یک دوره میشد . اگر کسی بخواهد کاری برایمان انجام دهد همان دوره نخست است .
  نخستین روز درس را همه بیاد داریم ، سپس آموزگاران دیگر آمدند وبه ما سواد آموختند . وگر نه جز تفرقه و سپارش که به فلانی رای دهید چیز دیگر عاید مان نشد

 3. ف.م هم عقیده ایم.اگر قرار باشد کسی هنری نشان بدهد یک دوره کافی است
  مانند محلی شدن دور اول انتخابات ماهم باید ابتدا رای بگیریم بینییم فلان شخص که سودای قدرت دارد اصلا منتخب مردم است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-05-02