لوگو امرداد

پیش‌کش مدال پرزیدنت پلیس به بازرس سیروس ایرانی

چند روز قبل از روز آزادی هند، در روز ۲۵ جولای به بازرس پلیس سیروس بهمن ایرانی به شوند (:دلیل) خدمات شایسته و افتخار آمیز‌ ایشان، “مدال پرزیدنت پلیس ” از سوی فرماندار ماهاراشترا با باشندگی (:حضور) بسیاری از افسران و درجه‌داران به وی پیش‌کش شد.

بازرس سیروس ایرانی در بخش ویژه‌ی  بازرسی جرائم (CID) مشغول به خدمت است. وی یکی از دو افسر پلیس زرتشتی است که در ماهاراشترا خدمت می‌کنند. افسر زرتشتی دیگر هم برادر ایشان کیومرث ایرانی است.

سیروس ایرانی پس از گذراندن دوره‌ی ویژه در دانشگاه پلیس، در سال 1994-1993 به عنوان معاون بازرس پلیس مشغول به کار شد.

خدمت کردن به مملکت در خانواده‌ی آنها ریشه دیرینه دارد. پدرشان بهمن بهرام ایرانی در مرکز پژوهشی اتمی بها بها خدمت می‌کرد و مادرشان فیروزه هم معاون اداره مالیات کل استانی بوده و هم اکنون بازنشسته شده است.

بازرس سیروس ایرانی که یکی از افتخار آفرینان هازمان (:جامعه) زرتشتی است، به همراه مادر، همسر و دخترش در گدرج باغ بمبئی زندگی می‌کند.

این مدال پس از ۲۵ سال خدمت در اداره پلیس به او اپیش‌کش شده و به گفته‌ی خودش کسب این مدال، نتیجه‌ی آرزوهای نیک دوستان و نزدیکان و نعمت و هدیه‌ای از اهورامزدا است و  احساس غرور می‌کند که این افتخار را با هازمان زرتشتی به اشتراک گذاشته و به میراث با ارزش خدمتگزاری زنان و مردان زرتشتی به کشورشان افزوده است.

آیین سپاسداری در مرکز اداره پلیس ماهاراشترا در شهر کلابا درجنوب بمبئی برگزار شد. “مدال پرزیدنت پلیس ” یکی از جوائزی هست که هر ساله به افسران نظامی هند به دلیل شجاعت، هوشیاری، چابکی و خدمات شایسته‌ی آنها ، در روز جمهوری و آزادی پیش‌کش می‌شود.

خدمت کردن به مملکت در خانواده‌ی سیروس ایرانی ریشه‌‌ی دیرینه دارد

خدمت کردن به مملکت در خانواده‌ی سیروس ایرانی ریشه‌‌ی دیرینه دارد

بازرس سیروس ایرانی که یکی از افتخار آفرینان هازمان زرتشتی است

بازرس سیروس ایرانی که یکی از افتخار آفرینان هازمان زرتشتی است

فرتورها رسیده است

7777

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-09-19