لوگو امرداد
با باشندگی نمایندگان ادیان توحیدی:

گرامیداشت شهدای خدمت در بنیاد ایرانشناسی

آیین گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای خدمت، آیت‌الله ابراهیم رئیسی و هیات همراه، با باشندگی نمایندگان پیروان ادیان توحیدی، در بنیاد ایران‌شناسی برگزار شد.

ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی،مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، دکتر سید محمد هاشمی، قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر افشین نمیرانیان، فرنشین (:رییس) انجمن زرتشتیان تهران، موبد هرمز خسرویانی، نماینده انجمن موبدان تهران، عالیجناب کشیش نینوس مقدس‌نیا، روحانی کلیسای انجیلی آشوری تهران، یوناتن بت‌کلیا، رییس انجمن آشوریان تهران، مهندس شارلی انویه تکیه، نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، دکتر همایون سامه‌یح، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، ‌آقای آرا شاوردیان، نماینده ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی دکتر محمدحسین رجبی دوانی، رییس بنیاد ایران‌شناسی از سخنرانان این آیین گرامی‌داشت بودند.

ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی، مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، با ابراز تاسف برای از دست‌دادن شهدای خدمت، راه رسیدن به عدالت اجتماعی را در گرو برخورداری آحاد مردم از عدالت برشمرد و با بیان نقل قولی از شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی، وجود اقوام را فرصتی برای یک کشور دانست که همه‌ی آنها گل‌های گلستان ایران هستند و اختلاف در نژاد، زبان و جنسیت را نشانه‌های الهی دانست که همگان با حقوق برابر و با سلیقه‌های گوناگون در کنار هم به حضور فعال در جامعه ایران می پردازند. وی در ادامه افزود: چنین تنوعی راز بقای جامعه‌است و تقابل میان آن‌ها موجب فنا و نابودی ملت‌هاست‌.

ماموستا کریمی در ادامه ابراز داشت که شهید آیت‌الله رئیسی معتقد به دیوارکشی و جناح‌بندی نبود و به همین خاطر ما هم وظیفه داریم که به طریق انبیاء الهی عمل کنیم و توحید و یگانگی را در میان ادیان الهی، مشترک بدانیم. همچنین هر ایرانی وظیفه دارد که دست در دست هم‌وطنان خود بگذارد و به آبادانی میهن خود بپردازد و مانند شهدای والامقام، خدمت‌گزار ملت باشد.

دکتر افشین نمیرانیان، فرنشین (:رییس) انجمن زرتشتیان تهران در این نشست، برگزاری چنین گرامیداشتی از سوی بنیاد ایران‌شناسی را مورد ستایش قرار داد و این آیین را نشانی از همدلی و وحدت ادیان‌الهی و اتحاد و انسجام اقوام ایرانی دانست و چنین اقدامی را بدیع برشمرد. همچنین وی ایستادگی ایران‌زمین در مقابل مشکلات را در درازای تاریخ زبانزد دانست و تاکید کرد که هر ایرانی وظیفه دارد که با پشتکار خود در راه عزت‌ ایران گام بردارد.

موبد هرمز خسرویانی، نماینده انجمن موبدان تهران، مقام جاودانگی را در گرو منش نیک و گذر از سختی‌ها و تعالی و کمال دانست. او با تاکید بر سخن شهید سلیمانی؛ شرط شهید شدن را شهید بودن معرفی کرد. وی تاکید کرد که شهدای خدمت به ویژه رییس جمهور شهید برای گره‌گشایی از کار مردم، جان خود را نثار کردند و شهید شدند.

آیین گرامیداشت شهدای خدمت (رئیس‌جمهور و هیات همراه) شنبه ۱۲ خردادماه ۱۴۰۳ خورشیدی به کوشش بنیاد ایرانشناسی برگزار شد.

*برگرفته از تارنمای بنیاد ایرانشناسی

 

1 1 2 1 3 1 4 1 5 1

ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی،مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی

6 1 7 1 8 1 9 1 10 1 11 1 12 1 13 1 14 1 15 1

دکتر افشین نمیرانیان، فرنشین (:رییس) انجمن زرتشتیان تهران

16 1 17 1 18 1 19 1 20 1 21 22 23 24

موبد هرمز خسرویانی، نماینده انجمن موبدان تهران

25 1 26 1 27 1 28 1 29 30فرتور از مهربان افسر کشمیری است.
6744

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-24