لوگو امرداد
در امرداد 485 می‌خوانیم:

نیک نامی به نام کورش

موبد کورش نیکنام هفته نامه امردادنوشتن درباره‌ی برخی از انسان‌ها آسان نیست. آنانی که روی زمین زندگی می‌کنند اما نگاهشان آسمانی است.  آنانی که تنها برای خود زندگی نمی‌کنند و امیدشان به آینده‌ی روشن میهن و نگرانی‌شان فراموشی فرهنگ و سنت گذشته‌هاست. بی‌گمان روان‌شاد موبد کورش نیکنام یکی از این انسان‌های کم‌شمار بود. موبدی که در پیروی از راه اشو زرتشت، همواره در پی گسترش راستی و فرشه (تازه‌گردانی جهان) بود. وی آموزگاری بود که دین زرتشتی را نه‌تنها به زرتشتیان بلکه به دوستداران دین و فرهنگ کهن ایران و جهان نیز آموخت.

نبودش را هنوز باور ندارم زیرا همیشه و هر زمان پاسخ‌گو بود. داشتم گفت‌وگوی یکی دوماه پیشم را با موبد می‌خواندم و به راستی می‌گویم در میان موبدان و پژوهشگران زرتشتی تنها کسی بود که هیچ‌گاه درخواست ما را برای نوشتن موضوعی در هفته‌نامه رد نمی‌کرد و تنها می‌پرسید چند واژه بنویسم و چقدر زمان دارم. ساده‌تر بگویم دانش و آموخته‌هایش را وقف کرده بود و برای آن مرزی نداشت. مجموعه‌ی بی‌مانند وی از گفت‌وگو با جهاندیدگان و سالخوردگان به زبان دری، دستاوردی ماندگار در حوزه‌ی آیین و فرهنگ زرتشتی است. او با قلم و سخن شیوای خود، آثاری پیرامون تاریخ ایران و دین زرتشتی نوشته است. چراغ آرمان‌ها و اندیشه‌هایش همواره در آسمان تاریخ می‌درخشد. از نوروز تا نوروز، اندرزنامه زرتشت، آیین اختیار، کنکاشی در زندگی و اندیشه‌های زرتشت، یادگار دیرین، گات‌ها نغمه‌های ایران باستان، خوانش گات‌ها با تنبور، زرتشت و مزدیسنان و در واپسین کتابش هم گل‌بانو، داستان بانویی را بازگو می‌کند که برای ارزش‌های دینی خود، جان خویش را از دست داد. …

آنچه در بالا خواندید بخشی از نوشتاری‌ست با عنوان «نیک نامی به نام کورش»، به قلم فیروزه فرودی، به یاد آموزگاری که آرمانش گسترش راستی بود که در تازه‌ترین شماره‌ی امرداد چاپ شده است.

متن کامل این نوشته را در رویه‌ی هفتم (زرتشتیان) امرداد 485 بخوانید.

«امرداد» شماره‌ی 485 از شنبه 12 خوردادماه 1403 خورشیدی، در روزنامه‌فروشی‌ها و نمایندگی‌های امرداد در دسترس خوانندگان قرار گرفت.

خوانندگان می‌توانند برای دسترسی به هفته‌نامه‌ی امرداد افزون‌بر نمایندگی‌ها و روزنامه‌فروشی‌ها از راه‌های زیر نیز بهره ببرند.

فروش اینترنتی فایل پی‌دی‌اف شماره‌ی 485 هفته‌نامه امرداد

فروش اینترنتی نسخه‌ی چاپی شماره‌ی  485 امرداد

اشتراک ایمیلی هفته‌نامه‌ی امرداد

نشانی نمایندگی‌ها و دکه‌های فروش امرداد در تهران

برای دریافت فایل اکسل نمایه امرداد کلیک کنید

شماره آینده سه‌شنبه 29 خوردادماه چاپ می‌شود.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-24