لوگو امرداد

فروش صنایع دستی فارس در نمایشگاه تهران چشمگیر بود

farsسهم فروش صنایع‌دستی استان فارس در نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران  2 میلیارد و 700 میلیون ریال اعلام شد.

به گفته‌ی حیدر علی زاهدیان‌نژاد معاون صنایع دستی استان، یکی از بسترهایی که در درازای سال به فروش محصولات صنایع دستی یاری می‌رساند و موجب رونق در این حوزه می‌شود حضور هنرمندان در نمایشگاه‌ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس زاهدیان‌نژاد با ابراز خرسندیز از باشندگی (:حضور) هنرمندان استان فارس در این نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه فرش، فرصت دادوستدهای (:تبادلات) فنی، شناساندن آثار شاخص صنایع دستی فارس، آشنایی با تجاری‌سازی و برندسازی را برای هنرمندان باشنده و به‌ویژه سفارش پذیری را همان‌گونه که پیشتر پیش‌بینی شده بود، فراهم کرد.

 معاون صنایع‌دستی فارس افزود: اتحادیه‌ی تعاونی‌های صنایع‌دستی فارس و هنرمندان رشته های خاتم، قلم‌زنی مس، زیور‌آلات سنتی، دست‌بافته‌های داری، هم‌جوشی شیشه، پیکرتراشی چوب، چاپ باتیک،نقاشی روی پارچه در 19 غرفه از سوم تا نهم شهریورماه در نمایشگاه بین المللی تهران باشنده بودند.

وی با یادآوری ثبت شهر آباده به عنوان شهر ملی منبت به ویژه کردن یک غرفه ۱۵متری به رشته‌ی منبت آباده  در این نمایشگاه گفت.

زاهدیان‌نژاد همچنین درباره‌ی آمار فروش هنرمندان صنایع‌دستی در این نمایشگاه گفت: بر پایه‌ی آگاهی اتحادیه‌ی تعاونی های صنایع‌دستی فارس، میزان فروش و درآمد به دست آمده از این نمایشگاه 2 میلیارد و 760 میلیون ریال بوده است که میزان خوشنودکننده‌ای است و امیدواریم در آینده به دست آمدن درآمد بیشتر و کارآفرینی پایدار برای کنشگران در این زمینه را ببینیم.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-05-02