تارنمای خبری امرداد
گزارش تصویری

آیین پرسه روانشاد رستم بهرام خدابخشی شریف‌آباد

آیین پُرسه به یاد روانشاد رستم بهرام خدابخشی شریف‌آباد، هموند پیشکسوت انجمن زرتشتیان تهران و اشا، روز ورهرام ایزد به سالمه‌ی زرتشتی برگزار شد.

گروه پرشماری از زرتشتیان، خویشان و آشنایان به یاد شادروان رستم بهرام خدابخشی شریف‌آباد پنج‌شنبه 14 آذرماه 1398 خورشیدی در تالار ایرج گردهم آمدند و با شرکت در آیین پرسه یاد درگذشته را گرامی داشتند. موبد فرزاد لهراسب آیین اوستاخوانی را به جا آورد. موبدیار پریا ماوندی سخنران آیین پرسه بود.

رستم خدابخشی شریف‌آباد فرزند مروارید و بهرام  یکم شهریورماه 1307 در شریف‌آباد اردکان یزد چشم به جهان گشود. وی دو دوره پیش از انقلاب و سه دوره پس از انقلاب هموند هیات‌مدیره‌ی انجمن زرتشتیان تهران بود. همچنین نزدیک به نیم سده، از آغاز به‌کار کانون زرتشتیان شریف‌آباد در سال 1342 خورشیدی که پس از سال 1375 با نام انجمن زرتشتیان شریف‌آباد مقیم مرکز (اشا) ادامه‌ی فعالیت داد، تا پایان گردش 13 در هیات‌مدیره‌ی این انجمن حضور پیوسته و موثر داشته و خدمات ارزشمندی در این دوران انجام شده است.

رستم بهرام خدابخشی شریف‌آباد بامداد تیر ایزد از ماه آذر به سالمه‌ی 3757 زرتشتی برابر با پنج‌شنبه هفتم آذرماه 1398 خورشیدی از جهان هستی درگذشت و به هماروانان پیوست. هزینه‌ی آیین‌های درگذشته برای پیشبرد و گسترش کارهای نیک برپایه‌ی نیاز هازمان دهش می‌شود.

آیین دیدار و احوالپرسی از بازماندگان تازه درگذشته را پرسه می‌گویند. 

موبد فرزاد لهراسب

موبد فرزاد لهراسب

چهره سمت راست دکتر سهراب شهزادی و دکتر خدایار مهرام و دکتر خدامراد جمشیدی

از سمت راست: دکتر سهراب شهزادی، دکتر خدایار مهرام و دکتر خدامراد جمشیدی

افشین نمیرانیان فرنشین انجمن زرتشتیان تهران

افشین نمیرانیان فرنشین انجمن زرتشتیان تهران

موبد مهربان فیروزگری

موبد مهربان فیروزگری

چهره میانی اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان در مجلس

چهره میانی اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان در مجلس

سخنران موبد پریا ماوندی

سخنران موبد پریا ماوندی

فرتور از همایون مهرزاد است.

1393

به نوشتار امتیاز بدهید.
1 نظر
  1. فرشاد فروردین می گوید

    عرض تسلیت و ارامش باد دارم خدمت خانواده ی گرامی و ارجمند آن شادروان و همچنین عرض تسلیت خدمت جناب آقای دکتر شهزادی بزرگوار و عزیزمان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید