لوگو امرداد
در امرداد 466 بخوانید:

تلخ و شیرین‌های میراث فرهنگی در سالی که گذشت

p02سرزمین کهن ما ایران، گستره‌ای پهناور از میراث تاریخی و فرهنگی است. هر گوشه از این خاک آکنده از یادبود‌هایی است که با هویت و فرهنگ و پیشینه‌ی ما پیوند ناگسستنی دارد. در سالی که واپسین روزهای آن را پشت سر می‌گذاریم خبرهای خوش و ناخوشی در این حوزه رخ داد که در دنباله بخشی از آن برشمرده می‌شود.

آنچه در این گزارش از تلخ‌و‌شیرین‌های میراث فرهنگی، گردشگری و زیست‌بوم ایران از فروردین تا اسفندماه 1401 خورشیدی، آورده شده، تنها مشتی نمونه‌ی خروار است.

از آتشی که به جان گوردخمه‌ی ساسانی مرودشت افتاد تا یافته‌های تازه در محوطه‌ی «کله‌کوب آیسک»؛ از آسیب زمین‌لرزه‌ی شش ریشدری هرمزگان به سازه‌های تاریخی این استان تا کشف دیوار تاریخی ساری؛ از دزدیده‌شدن بخش‌هایی از آجرها و سنگ‌نوشته‌های باستانی به‌جای‌مانده از دوران ایلامی در  چغازنبیل تا به آتش کشیده‌شدن و شکستن درختان بومی در راه میراث جهانی غارِ شاهپور در واپسین شماره‌ی امرداد درسال 1401 آمده است.

گزارش «تلخ و شیرین‌های میراث فرهنگی در سالی که گذشت» را در رویه‌ی دوم  (رویداد) امرداد شماره‌ی 466 بخوانید.

«امرداد» شماره‌ی 466، همراه با 64 رویه ویژه‌نامه‌ی نوروزی (1402) به بهای 45 هزار تومان، از ‌‌دوشنبه، 22 اسفندماه 1401 خورشیدی، در روزنامه‌فروشی‌ها و نمایندگی‌های امرداد در دسترس خوانندگان قرار گرفت.

خوانندگان می‌توانند برای دسترسی به هفته‌نامه‌ی امرداد افزون‌بر نمایندگی‌ها و روزنامه‌فروشی‌ها از راه‌های زیر نیز بهره ببرند.

فروش اینترنتی فایل پی‌دی‌اف شماره‌ی  466 هفته‌نامه امرداد

فروش اینترنتی نسخه‌ی چاپی شماره‌ی  466 امرداد

اشتراک ایمیلی هفته‌نامه‌ی امرداد

نشانی دکه‌های فروش هفته‌نامه امرداد

برای دریافت فایل اکسل نمایه امرداد کلیک کنید

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-03-18
امرداد