لوگو امرداد
در امرداد 473 آمده است:

سدها و چالش‌های توسعه‌ی صنعت گردشگری در ایران

p08گسترش یا ایستایی (:رکود) صنعت گردشگری در هر کشوری پیامد روندی است که باید آن‌ها را با چیستی‌های (:مسایل) اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گره زد. هرچه زمینه‌های بالندگی و بهبود اقتصادی و فرهنگی فراهم شود به همان اندازه نیز صنعت‌هایی مانند گردشگری بالنده می‌شوند و توسعه می‌یابند. اگر هم بخواهیم باریک‌بینانه‌تر به آنچه گفتیم بنگریم باید از کارهای دیگری چون کوشش برای گسترش پیوندهای سیاسی با کشورها، امنیت گردشگران، برخورداری از میراث فرهنگی و زیست‌بومی فراوان، دسترسی به فن‌آوری‌های نوین برای کمک به گردشگری آسان، زیرساخت‌های توسعه‌ای و نمونه‌های دیگر یاد کرد که صنعت درآمدزای گردشگری را گسترش می‌دهد.

سرزمین‌هایی نیز که مردمانش فرهنگی آشتی‌جو دارند و دربرخورد با بیگانگان ویژگی پسندیده‌ی مهمان‌نوازی را نشان می‌دهند، از برجستگی و امتیازی برخوردارند که به گردشگران اعتماد می‌بخشد و به آن‌ها در سفرکردن به این‌دست کشورها انگیزه می‌دهد.
از سوی دیگر، کشورهای جهان سوم، یا کشورهایی که با سیاست‌های راه‌گشای گسترش صنعت گردشگری آشنا نیستند، نیاز به همکاری و پشتیبانی نهادها و سازمان‌های جهانی دارند تا بتوانند روش‌های سازگار با صنعت گردشگری را به‌ کار بگیرند و از تجربه‌ی کشورهای پیشرو بهره ببرند.
به هر روی، برای گسترش صنعت گردشگری و برخورداری از سودهای اقتصادی آن، زمینه‌ها و ابزاری نیاز است که نادیده‌گرفتنی نیستند. افزون بر آنچه در این باره یاد کردیم، برای نمونه، باید از اقامتگاه‌های درخور، راهنمایان آگاه گردشگری و فرهنگ‌مدار، چگونگی حمل‌ونقل و روزآمدبودن فناوری‌های نو سخن گفت که همگی زمینه‌ساز توسعه‌ی چنین صنعتی است. اکنون پرسش ناگزیری که پیش می‌آید آن است که آیا در ایران زمینه‌ها و سبب‌ها گردشگری آسان فراهم است؟ اگر آن زمینه‌ها آنچنان که باید، نیست، سدها و چالش‌های آن چیست و چگونه می‌توان از شیوه‌های نوین گردشگری بهره بُرد؟

آنچه در بالا آمده است بخشی از نوشتاری‌ست با عنوان «سدها و چالش‌های توسعه‌ی صنعت گردشگری در ایران» به خامه‌ی بامداد رستگار، که در تازه‌ترین شماره‌ی امرداد چاپ شده است.

متن کامل این نوشتار را در رویه‌ی هشتم (هشتی) شماره‌ی 473 امرداد بخوانید.

«امرداد» شماره‌ی 473 از ‌‌دوشنبه، 30 امردادماه 1402 خورشیدی، در روزنامه‌فروشی‌ها و نمایندگی‌های امرداد در دسترس خوانندگان قرار گرفت.

خوانندگان می‌توانند برای دسترسی به هفته‌نامه‌ی امرداد افزون‌بر نمایندگی‌ها و روزنامه‌فروشی‌ها از راه‌های زیر نیز بهره ببرند.

فروش اینترنتی فایل پی‌دی‌اف شماره‌ی  473  امرداد

فروش اینترنتی نسخه‌ی چاپی شماره‌ی  473 امرداد

اشتراک ایمیلی هفته‌نامه‌ی امرداد

نشانی دکه‌های فروش هفته‌نامه امرداد

برای دریافت فایل اکسل نمایه امرداد کلیک کنید

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

یک پاسخ

 1. لابی پانترکیست جلوی گردشگری در شهرهای ما رو گرفته و تمام پروازها رو به سمت ترکیه و امارات هدایت میکنه.
  آثاروبناهای تاریخی وگردشگری در شمال غرب رو دائم نوسازی میکنن منتها فقط برای خودشون و گردشگرانی که از باکو میان.
  یه قطار رایگان از مرز تا تبریز گذاشتن برای گردشگران پانترک.
  مهاجران اقوام دیگه نمیتونن برن شمال غرب زندگی کنن اما از باکو میان اونجا کاروزندگی میکنن و هیچ کسی هم صداشو درنمیاره.
  میان قند وروغن و … ارزون برمیدارن میبرن باکو
  میان تو بیمارستانها مجانی پانترکها درمانشون میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-02-30