لوگو امرداد
اجرای موسیقی ایرانی در تالار وحدت

هژیر مهرافروز با نسل خلیل به صحنه می‌رود

21 10هژیر مهرافروز، خواننده و آهنگساز ایرانی، با همراهی تنبورنوازان «نسل خلیل» شامگاه دوشنبه، ۲۹ آبان‌ماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش امرداد در این اجرا که آهنگسازی قطعات آن بر دوش هژیر مهرافروز است، افزون‌بر گروه تنبورنوازان «نسل خلیل»، نوازندگانی چون شهریار نظری (دف)، امین یساولی (عود) و غدیر ثاقب (طبلا) این هنرمند را همراهی خواهند کرد.

«شمس من و خدای من»، «جانِ جان»، «بروید ای حریفان» و «شراب ارغوانی» از قطعه‌هایی هستند که در این کنسرت اجرا خواهد شد. همچنین بخشی از اجرای گروه در فضای بداهه شکل خواهد گرفت.

هژیر مهرافروز زاده‌ی کرمانشاه است و از پنج سالگی به یادگیری موسیقی پرداخته است. این هنرمند تاکنون اجراهای پرشماری روی صحنه برده و آلبوم‌های موفقی منتشر کرده است.

همچنین، گروه تنبورنوازان «نسل خلیل» در سال ۱۳۹۴ خورشیدی، از سوی هژیر مهرافروز بنیاد‌گذاری شده و فعالیت رسمی خود را به همراه گروه «آیان» که دارای پیشینه‌ی اجرایی بیش‌تری در عرصه موسیقی بود، آغاز کرد.

هم‌نوازان «نسل خلیل» در سال ۱۴۰۰ قطعه‌ی «دل قوی‌دار» را از زنده‌یاد سیدخلیل عالی‌نژاد منتشر کرد. این گروه در تیرماه ۱۴۰۱ خورشیدی، به همراه گروه دف‌نوازان «سه جار» در تالار وحدت تجربه‌ اجرا کرده‌اند و در سال ۱۴۰۲ قطعات «یار مرا، غار مرا»، «جان جان» و «شراب ارغوانی» را با آهنگسازی و خواندگی هژیر مهرافروز منتشر کرد.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-02