تارنمای خبری امرداد
کمیته ملی یونسکو در پاسداشت از جامعه پزشکان و پرستاران برگزار می‌کند:

جشنواره‌ی هنری «سپیدجامگان، تیمارگران عشق»

جشنواره‌ی هنری «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» با آرمان سپاس‌داری و قدردانی از جامعه‌ی پزشکان و پرستاران و کادرهای درمانی مقابله با ویروس کرونا از سوی «کمیته‌ی کمیسیون ملی یونسکو در ایران» برگزار می‌شود.
این کمیسیون در راستای جان‌فشانی و ایثار جامعه‌ی بزرگ پزشکی و پرستاری کشور که در این روزهای سخت جلوه‌های بی‌مانندی از رادمنشی و جوانمردی را برای نجات هم‌میهنان از هجوم اهریمن‌گون «کرونا» در طبق راستی و پاکی نهاده‌اند، در نظر دارد، جشنواره‌ی گرافیک «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» را با آرمان پاسداشت و قدرشناسی از این فرشتگان پاکی برگزار کند.
بر این پایه از همه‌ی استادان، هنرمندان و دانشجویان عرصه‌ی فرهنگ و هنر دعوت می‌شود در این جشنواره مشارکت کنند.
کمیسیون ملی یونسکو با الهام از این سخن جاودان مولانا جلال الدین: «طبیبان الهیم ز کس مزد نخواهیم» آثار دریافتی را از سوی داوران بررسی و آثار برندگان را در قالب کتاب مصور چاپ و در فضای مجازی بی‌درنگ ‌با آرمان توانمند کردن روحیه، نشاط و قدرشناسی از تیمارگران عشق منتشر خواهد کرد.
همچنین با برگزاری نمایشگاهی از آثار در داخل و خارج از کشور، پیام هنرمندان متعهد ایرانی را در پاسداشت خدمات عاشقانه «سپید جامگان: تیمارگران عشق» در سطح جهانی بازتاب خواهد داد.
امید است این همراهی هوشمندانه اصحاب هنر و فرهنگ، ارج‌گزاری کوچکی به مقام بلند فرشتگان پاکی و نور باشد.
براین پایه فراخوان جشنواره به شرح زیر اعلام می‌شود:

بخش‌های جشنواره:
– طراحی پوستر
در این بخش هنرمندان می‌توانند ایده‌های خود را برای تجلیل از فداکاری کادرهای درمانی و بهداشتی و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت و ارزش خدمات ایشان در قالب پوسترهایی در ابعاد ۵۰ در۷۰ سانتی متر ارایه کنند.
– طراحی اینفوگرافی
در این بخش هنرمندان می‌توانند هشدارها، توصیه‌های پیشگیری و عوامل موثر بر پیشگیری و درمان ویروس کرونا را در قالب اینفوگرافی در ابعاد ۵۰در ۷۰ سانتی متر ارایه کنند.

شرایط شرکت:

– طراحان گرافیک و دانشجویان بدون محدودیت سنی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
– هنرمندان و اساتید پیشکسوت می‌توانند در بخش خارج از مسابقه شرکت کنند.
– از هر شرکت‌کننده حداکثر سه اثر در هر بخش برای داوری پذیرفته می‌شود.
– اصالت و اعتبار آثار ارسالی برعهده ی شرکت‌کنندگان است و در صورت کپی و برداشت غیرقانونی از آثار سایر دیگران، مسوولیت آن برعهده‌ی طراح خواهد بود.

– شرکت‌کنندگان باید فایل آثار را با فرمت pdf یا jpeg در ابعاد ۵۰در۷۰ سانتی متر و با کیفیت ۳۰۰dpi در وقت مقرر و از طریق نشانی ایمیل[email protected] به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
– دبیرخانه جشنواره با توجه به سیاست و اهداف آن می‌تواند آثار را با ذکر نام طراح در کتاب جشنواره، رسانه‌های مجازی خود، و بروشورها و کاتالوگ‌های کمیته ملی یونسکو منتشر کند.

زمان‌بندی جشنواره
مهلت ارسال آثار ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ خورشیدی و اعلام نتایج داوری ۲۵ فروردین‌ماه خواهد بود.
همچنین نمایشگاه اصلی و نمایشگاه‌های مجازی ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ خورشیدی و آیین اختتامیه و اعطای جوایز نیز در همین تاریخ برگزار می‌شود.
ارکان، داوران و جوایز:
رییس جشنواره: حجت الله ایوبی
دبیر جشنواره: بابک برزویه
دبیر هیات داوران: بهنام زنگی
داوران از میان استادان پیشنهادی: میترا معنوی‌راد، قباد شیوا، بهنام زنگی، علی وزیریان، زهرا مسعودی امین، نظام‌الدین امامی‌فر، فرزاد ادیبی، کوروش پارسانژاد، مهدی محمدی

به آثار برگزیده‌ی هر بخش جوایزی به شرح زیر پیشکش می‌شود:
۱- نفرات نخست هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال (مجموعه ۶۰ میلیون ریال)
۲- نفرات دوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال (مجموعه ۴۰ میلیون ریال)
۳- نفرات سوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال (مجموعه ۲۰ میلیون ریال)
– همچنین به آثار راه یافته به جشنواره گواهی شرکت و یک نسخه از کتاب مجموعه آثار جشنواره پیشکش می‌شود.

به نوشتار امتیاز بدهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید