لوگو امرداد

برنامه‌های فردا، 19 شهریورماه

در گاهشمار زرتشتی  سال به ١٢ ماه ٣٠ روز بخش می‌شود كه هر روز به نامی آراسته است. نام روز فردا«دین» است.

«دین» واژه‌ای پارسی و به چم(:معنی) وجدان، بینش و نگرش درونی است که از سوی اهورامزدا در نهاد هر انسان جای داده شده تا در زندگی با نیروی آن بتواند راه درست و راست را یافته و در آن گام بردارد. در سانسکریت و گات‌ها و دیگر بخش‌های اوستا به تکرار واژه‌ِ «دئنا» آمده است. دین در گات‌ها به چم‌های گوناگون کیش، خصایص روحی، تشخص معنوی و وجدان ‌است. فردوسی پیرامون این ایزد می‌سراید: «همه مردمی باید آیین  تو / همه  رادی  و راستی دین تو». دین نام ایزدی است برای نگهبانی قلم که مسعود سعد پیرامون آن می‌سراید «دین روز ای روی تو آکفت دین / می خور و شادی  کن  و خرم نشین». زرتشتیان در این روز کودکان خود را به آموختن درس‌های گوناگون می‌فرستادند.

برنامه‌های آدینه، 19 شهریورماه 1395 خورشیدی

 زرتشتیان

آیین گشایش پنجمین دوره از پیكارهای ورزشی جام «ایراندخت» از ساعت ١٨ در تالار یگانگی یزد كه وابسته به سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد است‏، برگزار می‌شود. زرتشتیان می‌توانند در این آیین شركت كنند. نخستین پیكارهای فوتسال بانوان جام ایران‌دخت نیز از ساعت20 و ٣٠ دقیقه آغاز خواهند شد. 

فردا، درب‌های کوشک ورجاوند از بامداد به روی همکیشان باز خواهد بود. پسین نیز برنامه‌های شادی در محیط کوشک ورجاوند برگزار می‌شود.

فرهنگی

khabar 1نمایشگاه عكس «نویسنده‌ی‌ عكس» كه آثار سیامك خاكسار را به نمایش درآورده است‏، هر روز تا 24 شهریورماه به جز پنج‌شنبه‌ها برگزارمی‌شود.‌ هنردوستان می‌توانند از ساعت 17 تا٢١ از این نمایشگاه كه در گالری سایه برگزار می‌شود دیدن كنند. این گالری در  نیاوران،خیابان جمشیدیه (فیضیه) ،خیابان امیدوار ،کوچه آقاخانی، شماره سه جای دارد.

 

 

 

 

 

 

khabar 2گالری «جرجانی» میزبان نمایشگاهی با نام «واندرلند» است. دوست‌داران می‌توانند از ساعت 16 و ٣٠ دقیقه تا ٢٠ و ٣٠ دقیقه از این نمایشگاه به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، کوچه خیام، شماره 4، زنگ 1 دیدن كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

khabar 3«قلم-صلح-قدم»نام نمایشگاهی استكه به مناسبت روز جهانی صلح با همكاری گالری شیرین و بانك اقتصاد نوین برگزار می‌شود.

ساعت بازدید: 16 تا 20

نشانی: خیابان كریمخان زند، خیابان سنایی، كوچه‌ی سیزدهم، شماره ٥

 

 

 

 

نمایشگاه نقاشی «بُرجاس»، آثار هنرمندانی هم‌چون شقایق شعبانی و حمید اسد‌زاده را به نمایش درآورده است. دوست‌داران می‌توانند از ساعت  16 تا 20 به گالری آران به نشانی کریم خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، شماره 12 بروند و از این نمایشگاه دیدن کنند.

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-12-09