لوگو امرداد

پخش زنده بیست‌ویکمین سالگرد ارباب فریدون زرتشتی

WhatsApp Image 2021 11 17 at 17.29.27 بیست‌ویکمین سالگرد درگذشت روانشاد ارباب فریدون زرتشتی در اینستاگرام و آپارات انجمن زرتشتیان یزد پخش زنده می‌شود.

آیین آفرینگان‌خوانی به یاد بزرگمرد دهشمند، ارباب ‌فریدون زرتشتی، پنجشنبه ۲۷ آبان‌ماه 1400خورشیدی ساعت 11:30 پیش از نیمروز در ساختمان انجمن زرتشتیان یزد برگزار می‌شود. پخش زنده‌ی این آیین در اینستاگرام انجمن زرتشتیان یزد به نشانی anjoman_zartoshtian_yazd@ و آپارات همرسانی می‌شود.

زنده‌یاد ارباب فریدون زرتشتی در کنار بیشمار دهش‌ها و نیکوکاری‌هایی که برای هازمان زرتشتی به یادگار گذاشته، ساختمان دبیرخانه‌ی انجمن زرتشتیان یزد را نیز از دهش‌های اوست.
ارباب فریدون بهمن زرتشتی در ۲۸ امردادماه ۱۲۸۱ خورشیدی در یزد زاده شد. روان‌شاد ارباب فریدون زرتشتی تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان دینیاری یزد به پایان رساند و پس از آن به فراگیری اوستا و یادگیری آیین دینی با سرپرستی روانشاد دستور پیروز پرداخت. آن روان‌شاد پس از گذران دوران تحصیل خود به بمبیی هندوستان رفت و در آنجا به مدت چهار سال در یکی از بهترین آموزشگاه‌ها به فراگیری دانش پرداخت. روان‌شاد ارباب فریدون زرتشتی تجارت‌خانه‌ای در هندوستان بنیان نهاد و به کار و تلاش در آن پرداخت.
ساخت تالار مرکز برادران زرتشتی در لندن، ساخت تالار نیایش مرکز زرتشتیان در هستون آمریکا، بازسازی مجموعه پرورشگاه مارکار یزد، تامین مالی ایجاد خانه‌ی سالمندان در تهران، ساخت خانه‌ی زرتشتیان در اصفهان، بازسازی دبیرستان‌های پسرانه‌ی تهران بخشی از کارهای نیک شادروان ارباب فریدون زرتشتی و برادر نیک‌اندیش وی ارباب مهربان زرتشتی است. ارباب فریدون زرتشتی در ۲۷ آبا‌ن‌ماه ۱۳۷۹ در آمریکا درگذشت اما به شوند (:دلیل) مهر و دلبستگی آن روان‌شاد به میهن، پیکر او به ایران فرستاده و در آرامگاه قصرفیروزه‌ی تهران به خاک سپرده شد.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-07-04
امرداد