لوگو امرداد
پیام شادباش نماینده‌ی ویژه رییس جمهور در امور اقلیت‌های دینی

پرستش «اهورامزدا»؛ ارمغان اشوزرتشت برای ایرانیان

پیام شادباش علی یونسی نماینده ویژه رییس جمهور در امور اقوام واقلیتهای دینی و مذهبی به مناسبت سالروز زادروز اشوزرتشتت یگانه پیام‌آور یکتاپرستی ایرانیعلی یونسی، نماینده‌ی ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، در پیامی زادروز اشوزرتشت، نخستین پیام‌آور یکتاپرستی را شادباش گفت.

متن کامل پیام شادباش نماینده‌ی ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی به ایرانیان زرتشتی و همه‌ی زرتشتیان جهان را در دنباله می‌خوانید:

«بنام خداوند جان و خرد

ششم فروردین زادروز اشوزرتشت؛ پیامبر بزرگ زرتشتیان را به همه ایرانیان عزیز زرتشتی و زرتشتیان جهان تبریک و شادباش می‌گویم.

حضرت زرتشت، از نخستین پیام‌آوران یکتاپرستی در جهان بود. در روزگار کهن که برخی انسان‌ها و ملت‌ها، چندگانه‌پرست یا کافر بودند، ارمغان اشوزرتشت برای ایرانیان، پرستش «اهورامزدا» یا همان خدایِ دانایِ بزرگِ هستی‌بخش، بود. برای هر ایرانی مایه افتخار است که به سرزمینی تعلق دارد که مهد یکتاپرستی است و مردمانش کهن‌ترین ملت یکتاپرست دنیا هستند.

زرتشتیان به عنوان یکی از کهن‌ترین و فلسفی‌ترین ادیان آسمانی، بر اساس آموزه‌ها و تعالیم این دین توحیدی، اهل صلح، مدارا، راستی و نیکی بوده و همواره حامی میراث فرهنگی و حافظ آیین‌ها و جشن‌های ایرانی؛ همچون نوروز و مهرگان، بوده‌اند. جشن نوروز، میراث گران‌بهای ایران فرهنگی ما است که فرهنگ این سرزمین را در درازنای تاریخ با خود همراه داشته و از آن به خوبی حفاظت کرده است. فرهنگ ایران زمین، فرهنگ دوستی با مردم، خوشبختی همگانی و شادزیستن است. فرهنگ تکریم انسان‌ها، پذیرش دیگری، رعایت حقوق‌بشر و حفاظت از محیط‌زیست است. فرهنگ یکرنگی و درست‌کاری، امید و تلاش، نور و روشنایی، صلح و آشتی، گفت‌و‌گو، مدارا و دوری از خشونت و افراطی‌گری است. زندگی توأم با صلح و صفا و صمیمیت تمامی پیروان ادیان آسمانی در ایران و همبستگی و همدلی اقوام ایرانی با یکدیگر، نمونه آرمانی از همزیستی مسالمت‌آمیز است که برگرفته از همین فرهنگ اصیل ایران زمین، می‌باشد. ما ایرانیان مسلمان نیز به فرهنگ و تاریخ این سرزمین مباهات می‌کنیم. فرهنگی که با آموزه‌های اسلام مبنی بر تاکید بر کرامت انسان و رعایت عدالت اجتماعی و صلح‌طلبی، همسو و هم‌افق است.

از خدای بزرگ بی‌همتا، برای همه ایرانیان عزیز به خصوص زرتشتیان گرامی، شادمانی و بهروزی توام با موفقیت، مسألت دارم. علی یونسی»

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-31