لوگو امرداد
در واپسین آدینه‌ی سال

پاک‌سازی آرامگاه زرتشتیان شیراز انجام شد

با برنامه‌ریزی کمیسیون ورزش انجمن زرتشتیان شیراز و برای نوزدهمین سال پیاپی در واپسین آدینه‌ی‌ سال، پاک‌سازی آرامگاه زرتشتیان این شهر، آدینه 24 اسفندماه انجام شد.
شماری از زرتشتیان شیراز از ساعت 10 بامداد، برپایه‌ی آگاهی‌رسانی که از پیش انجام شده بود، در آرامگاه زرتشتیان این شهر گردهم آمدند و بی‌درنگ آستین بالا زدند و سرگرم کاری شدند. چند تن، سنگ مزارها را پاکیزه کرده و در کنارش علف‌های هرز و خاشاک مازاد باغچه‌ها را گردآوری می‌کردند. شماری مشغول جارو کردن و پاک‌سازی پیرامون آرامگاه بودند، یکی آتشی برپا کرده بود و بوی اسفند و کندر را در فضا می‌پراکند، شماری دیگر هم سرگرم شستن شیشه‌ی پنجره‌ها بودند، دو نفری هم قاب‌های فرتور درگذشتگان را تمیز می‌کردند. گروهی دیگر با بریدن شاخه‌های خشک اضافی و هرس درختان، سر و شکلی به آنها می‌دادند تا آماده‌ی آغاز بهاری دیگر باشد، چند نفر از خانم‌ها سیروگ می‌پختند و داغ داغ می‌آوردند تا همگان انرژی بگیرند. در یک کلام چه زیبا بود این همدلی و همازوری…
در پایان از باشندگان با ناهار پذیرایی شد. پس از پایان پاکسازی آرامگاه، شماری با رفتن به پذیرشگاه و گل‌آرایی محوطه‌ی جلوی آدریان، آمادگی شیراز جهت میزبانی مهمانان نوروزی را به طور رسمی اعلام کردند.

1

2

3

4

5

shahram WH

7

8

910

11

12

13

14

15

16

18

19

20

 پذیرشگاه شیراز آماده‌ی میزبانی مهمانان نوروزی

فرتور از شهرام پوردهی است.

0114

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

4 پاسخ

  1. چه نيکو عملی ، درود بر شما شيرازيها. در اکثر شهرها فقط به شستن و پاکسازی آتشکده ها بسنده می کنند. چه خوب که خانه ابدی درگذشتگان را هم خانه تکانی کرديد. خدا خيرتان بدهد. ممنون از گزارش و تصاويرتان

  2. درود بر شيرازی ها . بسياری از درگذشتگان بستگانشان در جاهای مختلف اين کره خاکی روزگار می گذرانند و دوست داشتن در اين ايام سری به درگذشته هايشان بزنند . با اين کارتان دلهايشان را شاد کرديد. شاد باشيد و تندرست و عاقبت بخير .

  3. درود بر فروهر پاک درگذشتگان و دو صد درود بر همت و همازوری شما . خوشا شيراز و همت زرتشتيانش. پس همه چيز از حالا برای جشن فروردينگان مهياست.

  4. روان نياکان و درگذشتگان کمک کار و چراغ راهتون باشه دست مريزاد. سپاس از گزارشا و عکسای زيباتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-05-03