لوگو امرداد

گرامیداشت جشن خوردادگان در اینستاگرام پویندگان راه اشا

WhatsApp Image 2022 05 25 at 9.04.22 AMبه‌فرخندگی خوردادگان آیین جشن‌خوانی همراه با سرایش آبزور نیایش یشت و سخنرانی جشن خوردادگان در رویه اینستاگرامی پویندگان راه اشا برگزار می‌شود.

جشن خوردادگان در خجسته روز خورداد امشاسپند از ماه خورداد 3760 زرتشتی، چهارشنبه چهارم خورداد ۱۴۰۱ خورشیدی و ۲۵ ماه می ۲۰۲۲ میلادی ساعت 18 به زمان ایران در رویه اینستاگرامی پویندگان راه اشا https://www.instagram.com/pouyandegan.rah.asha/ گرامی داشته می‌شود. به شوند رویداد ناگوار این روزهای آبادان و از دست رفتن فرزندان ایرانمان جشن خوردادگان تنها آیینی و همراه با سخنرانی برگزار می‌‌شود.

خوردادگان یكی از جشن‌های ماهیانه‌ای است كه ششمین روز از خورداد‌ماه در گاهشمار زرتشتی برابر با چهارم خوردادماه خورشیدی برگزار می‌شود. چهارم خورداد‌ماه، جشن خوردادگان به فرخندگی هم نامی روز و ماه به نام امشاسپند خورداد و بزرگداشت جایگاه آن امشاسپند در اندیشه ایرانیان و به پاسداشتِ آب و آبادانی برگزار می‌شود. خورداد به چم رسایی و کمال، در جهان مادی نگهبان آب است. هستی، زایش و پرورش همه‌ی موجودات جهان از آب است و زمین را نیز آبادانی از اوست. چون اندرسال، اگر نیک شاید زیستن، به سبب خورداد است. او که آب را رامش بخشد یا بیازارد، آن گاه، خورداد از او آسوده یا آزرده بود.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-02-30