لوگو امرداد

آگاهی از زمان آغاز به کار کلاس‌های دینی زرتشتیان

آگاهی از زمان آغاز به کار کلاس‌های دینی زرتشتیزمان بازگشایی کلاس‌های دینی در سال تحصیلی 99-1398 خورشیدی آگاهی‌رسانی شد.

برنامه‌ریزی کلاس‌های دینی دانش‌آموزان زرتشتی هماهنگ و زیر نگر (:نظر) کارگروه دینی است. دانش‌آموزانی که در آموزشگاه‌های ویژه‌ی زرتشتیان نام‌نویسی نکرده‌اند در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

زمان‌بندی آغاز به کار کلاس‌ها‌ی دینی در شهرهای زرتشتی‌نشین به دنبال آمده است:

کرمان

–          جشن بازگشایی و آغاز کلاس‌های دینی به کوشش کمیسیون فرهنگی انجمن زرتشتیان کرمان پنج‌شنبه چهارم مهرماه از ساعت 15 در تالار آتشکده‌ برگزار می‌شود. این جشن با برگزاری آیین نیایش، سخنرانی فرنشین انجمن زرتشتیان کرمان، سخنرانی نماینده‌ی کمیسیون فرهنگی و به همراه پیش‌کش هدیه به دانش‌آموزان است. نزدیک به 95 دانش‌آموز در این کلاس‌ها نام‌نویسی کرده‌اند.

شیراز

–          آغاز کلاس‌های دینی در شیراز، آدینه پنجم مهرماه 1398 خورشیدی از ساعت 16 تا 18 در تالار روانشاد یزدانی باغ وقفی است.

اصفهان

–          مهشید آتشبند، مسوول آموزش دینی، در گفت‌وگو با امرداد زمان نام‌نویسی از دانش‌آموزان را آدینه پنجم مهرماه اعلام کرد و گفت: هر ساله کتاب‌ها با دیر کرد به دست ما می‌رسد. از این رو امسال زمانی که کتاب دینی به دست دانش‌آموزان برسد کلاس‌ها را آغاز می‌کنیم. پنج‌شنبه‌ها از ساعت 16 تا 18 در خانه زرتشتیان اصفهان کلاس‌ها تشکیل می‌شود.

وی شمار دانش‌آموزان را پنج تن گفت که سه دانش‌آموز در پایه‌ی یکم، دوم و سوم ابتدایی و در پایه‌ی هشتم، یازدهم، یک تن نام‌نویسی کرده‌اند.

یزد

–          جشن بازگشایی کلاس‌های دینی یزد پنج‌شنبه چهارم مهرماه 1398 خورشیدی از ساعت 17 در تالار خرمشاه یزد با سپاس‌داری از دانش‌آموزان مدارس نمونه‌ دولتی و تیزهوشان برگزار خواهد شد.

برپایه‌ی آگاهی‌‌رسانی کمیسیون دینی استان یزد، ٣٩٢ نفر دانش‌آموز در سالِ آموزشی پیشِ رو به کلاس‌های دینی خواهند رفت که ۱٩۰ نفرِ آنها دختر هستند. کلاس‌های دینی پسین پنج‌شنبه‌ها برای پسران در پردیس مارکار و کلاس‌های دختران در دبستان و دبیرستان دخترانه‌ی مارکار برگزار می‌شود. کلاس‌ها به طورِ رسمی ۱۱ مهرماه آغاز خواهد شد.

کرج

–          به کوشش انجمن زرتشتیان کرج، کلاس‌های دینی  آدینه پنجم شهریورماه از ساعت 8 و 30 دقیقه در تالار خانه‌ی دولت بازگشایی می‌شود.

تهران

–          کلاس‌های دینی دانش‌آموزان زرتشتی در سازمان فروهر پنج‌شنبه چهارم مهرماه 1398 خورشیدی از ساعت 16 در این مکان آغاز می‌شود. نام‌نویسی از دانش‌آموزان در همین روز انجام خواهد شد.

–          آغاز به کار کلاس‌های دینی دانش‌آموزان زرتشتی منطقه‌ی شرق و شمال شرق تهران، پنج‌شنبه‌ چهارم مهرماه 1398 خورشیدی از ساعت 15 و 30 دقیقه در آموزشگاه هرمز آرش تهران‌پارس است. در این روز برگه‌ی نام‌نویسی در میان دانش‌آموزان پخش می‌شود.

اهواز

–          بازگشایی کلاس‌های دینی زرتشتیان اهواز پنج‌شنبه 11مهرماه از ساعت 20 در باشگاه کیانپارس است. دو دانش‌آموز در پایه‌های هفتم و نهم در این کلاس‌ها نام‌نویسی کرده‌اند.

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-09-05