لوگو امرداد

نشست رییس کل دادگستری استان کرمان با شورای حل اختلاف زرتشتیان

 رییس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با هموندان شورای حل اختلاف زرتشتیان کرمان، ویژگی شوراهای حل اختلاف در جلوگیری از ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی را ارج نهاد.

سیروس نیک بخش، فرشید دولت زاده و خداداد کاویانی، هموندان شورای حل اختلاف زرتشتیان کرمان، موبد فرهنگ فلاحتی، مهرجی برخوردار، فرنشین موسسه خیریه اردشیر همتی، آریا خسروان، فرنشین موسسه خیریه خداداد مهرابی و وکیل انجمن زرتشتیان کرمان از باشندگان در این نشست بودند. رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این نکته که نقش مهم شورای حل اختلاف زرتشتیان در کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی است و در اجرای عدالت نگاه به دین، قومیت و مذهب افراد نیست، گفت: تمامی شوراهای حل اختلاف در جلوگیری از ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی نقش دارند و شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان نیز از این قاعده مستثنا نیستند و بر همین اساس از این اقدامات تقدیر می‌کنم.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در دیدار با اعضای شورای حل اختلاف زرتشتیان کرمان افزود: جامعه زرتشتیان ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همراهی و همخوانی خوبی با نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته‌اند.
وی ادامه داد: در اصل 13 قانون اساسی، علاوه بر دین اسلام و مذهب شیعه که دین و مذهب رسمی کشور به شمارمی‌روند، ادیان زرتشتی، کلیمی و مسیحی نیز جزو ادیان به رسمیت شناخته شده‌اند که مشروعیت دارند و در انجام وظایف و فعالیت‌های خود آزاد هستند و در محاکم قضایی نیز آنچه در این ادیان مطرح شده به رسمیت شناخته می‌شود.
وی با تاکید براینکه در استان کرمان از دیرزمان موضوع فعالیت زرتشتیان در کشور و استان کرمان وجود داشته است و این قشر از جامعه در حوزه‌های مختلف به صورت قانونی فعالیت دارند، بیان داشت: همواره ذکر خیر جامعه زرتشتیان استان کرمان مطرح بوده است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان یادآور شد: تمامی ایرانیان در سراسر کشور در سایه اتحاد و همدلی؛ با هر مذهب و اعتقادی؛ در زیر پرچم نظام برای اعتلای جمهوری اسلامی گام برمی دارند.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به این مطلب که شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان برای حل و فصل اختلافات ایجاد شده است، تاکید کرد: همواره آمادگی داریم که به این شورا کمک نماییم تا مشکلات احتمالی را برطرف کنند.
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این نکته که شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان تمامی اختیارات شوراهای حل اختلاف را داراست، این شورا را بازویی برای رفع مشکلات جامعه زرتشتیان دانست.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی از دستگاه قضایی به عنوان مرجع عدل و عدالت یاد کرد و افزود: قوه قضاییه حق زرتشتیان را به رسمیت می‌شناسد و در اجرای عدالت نگاه به دین، قومیت و مذهب افراد نداریم و بر اساس مستندات پرونده اقدام می‌کنیم.
وی بیان داشت: دستگاه قضایی از مجرای عدالت خارج نخواهد شد زیرا عدالت در اسلام بسیار مورد تاکید است و پیشوایان دینی ما نیز همواره این اصل را رعایت کرده‌اند و توصیه کرده‌اند که رعایت شود.
رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: همه افراد جامعه با هر دین و اعتقادی، شهروند جمهوری اسلامی هستند و طعم شیرین عدالت را خواهند چشید و از جمله جامعه زرتشتیان از این حلاوت بهره‌مند خواهند شد.
سیروس نیکبخش، رییس انجمن زرتشتیان کرمان نیز حمایت دستگاه قضایی استان از شورای حل اختلاف زرتشتیان را سپاس داشت و گفت: این شورا در دوره ریاست پیشین دادگستری کل استان کرمان تشکیل شده و در دوره جدید مدیریتی مجموعه قضایی استان نیز مورد حمایت قرار گرفته است.
این نشست چهارشنبه دوم آذرماه 1401 خورشیدی در تالار همایش دادگستری استان کرمان برگزار شد.

33 9

34 8

35 8

36 7

فرتور رسیده است.
6744

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-06-31
امرداد