لوگو امرداد
شایان بهرام‌شهریاری، هماهنگ‌کننده جام چهلم:

جام جان‌باختگان بزرگترین گردهمایی هازمان زرتشتی

1000003054شایان بهرام‌شهریاری ورودی 92 کانون دانشجویان زرتشتی، هماهنگ‌کننده جام چهلم است. بر همگان پوشیده نیست که هماهنگی‌‌ها از روز نخست برنامه‌ریزی برای برگزاری جام مانند گرفتن پروانه (:مجوز)های بایسته تا روز پایانی جام و برگزاری آیین پایانی کار سختی است. همه‌ی این تلاش‌ها بردوش هماهنگ‌کننده جام است. در هنگامه‌ی برگزاری جام زمانی به دست آمد تا با وی به گفت‌وگو بنشینیم و از سختی و شیرینی کار و درخواست‌هایی که از تیم‌ها دارد برای ما بگوید.

از چه زمانی کار برنامه‌ریزی برای جام آغاز شد؟

معمولا در اسفندماه هماهنگ‌کننده برگزیده می‌شود و کارهای جام از آن زمان آغاز می‌شود. پس از گزینش هماهنگ‌کننده بخش‌های دیگر از قبیل خزانه‌دار، ستاد روابط عمومی، مسوول ورزشی و گروه‌های دیگر در کنار هم قرار می‌گیرند و به‌تدریج تیم برگزاری جام تشکیل می‌شود. کانون دانشجویان هم از اسفندماه 1401 خورشیدی کار برنامه‌ریزی جام را آغاز کرد.

برای گرفتن مکان برگزاری جام از سوی انجمن زرتشتیان تهران با مشکلی روبه‌رو نشدید؟

خیر انجمن چون می‌داند کانون هرساله جام جان‌باختگان را برگزار می‌کند، بنابراین همایشگاه مارکار را این مدت در اختیار کانون و جام جان‌باختگان قرار می‌دهد البته کمی بایدها و نبایدها داشت.

به شوند کرونا کانون سه سال نتوانست جام را در مارکار برگزار کند آیا آماده‌سازی محوطه و مارکار برای جام امسال دشوار نبود؟

خیلی‌خیلی سخت بود یعنی آماده‌سازی مکان مارکار از یک طرف و همچنین بچه‌ها مدتی از جام فاصله گرفته بودند و نسلی که در کانون جام را دیده بود و برگزار کرده بود فارغ التحصیل شده بود و دیگر هموند کانون نبودند. به‌راستی برگزاری جام چهلم برای ما سخت بود ولی همازوری بچه‌های کانون بود که البته همیشه تلاش می‌کنند و این‌‌بار هم نتیجه کار بچه‌های کانون را شما می‌بینید امیدوارم همه چه بازیکنان و چه بازدیدکنندگان راضی باشند.

در این چند روز برگزاری پیش‌آمد خاصی نداشتید؟

معمولا ما نخست با تمام ارگان‌ها از پیش هماهنگ می‌کنیم به‌عنوان نمونه در روزگشایش چون برنامه‌ی آتش‌بازی داشتیم آتش‌نشانی در پشت زمین فوتبال مستقر بود. برای گرفتن مجوز برپایی جام ما از وزارت ورزش، اماکن و هرجایی که لازم باشد پیشتر مجوز می‌گیریم و اگر مشاهده کرده باشید ماشین نیروی انتظامی هر شب جلوی در مارکار مستقر است تا هم امنیت مارکار برقرار شود و اگر مشکلی هم در بیرون مارکار پیش آمد به‌عنوان مثال اگر شخصی بدون هماهنگی بخواهد داخل شود و مزاحمتی ایجاد کند، مانع شوند. همه این‌ها تلاش کانون بود و من به‌عنوان هموند کوچکی از کانون هستم و این تلاش فرد نبود بلکه کوشش گروهی بود.

آیا همسایه‌های مارکار در زمان برپایی جام مشکلی به وجود آوردند؟

همسایه‌ها که البته مشکل ایجاد می‌کنند و این چیز جدیدی نیست پیشتر در جام‌های گذشته هم با همسایه‌ها مشکل داشتیم و جام چهلم هم این مشکل را دارد و چیز جدیدی نیست. امسال گفتند که ما از شما شکایت می‌کنند که تا به امروز با گفت‌وگو توانستیم آن‌ها را از شکایت کردن منصرف کنیم این همایشگاه چند همسایه دارد که آن‌ها روی برگزاری جام حساس هستند.

پیشتر گفتید همسایه‌ها در هنگام برگزاری جام مشکل ایجاد می‌کنند منظور چگونه مشکلی است فیزیکی و یا زبانی؟

بیشتر مشکل در مورد حجاب و سروصدای طرفدران تیم‌هاست که در حین بازی تیم خودشان را تشویق می‌کنند امسال بیشتر از لحاظ سروصدا، همسایه‌ها از پنجره خانه‌هایشان با فریاد تذکر می‌دهند. شرایط برگزاری جام خیلی خاص است و ما نمی‌توانیم مدت زمان برگزاری جام را طولانی کنیم به شوند هزینه زیادی که برای کانون و تیم‌ها دارد، پس به‌ناچار در بازه‌ی زمانی پنج روزه باید بازی‌ها برگزار شود و چون زمین بازی‌های این مکان سرپوشیده نیست و در روز امکان برگزاری بازی‌ها وجود ندارد بنابراین بیشتر بازی‌ها تا پاسی از شب و ساعت 24 یا بیشتر به درازا می‌کشد.

تیم‌هایی که از شهرستان باشنده بودند از نظر خوابگاه مشکلی نداشتند؟

نه مشکلی نداشتند ما تمام تلاش خودمان را کردیم، البته نمی‌گویم همه چیز عالی بود، ولی ممکن است در بعضی جا‌ها نتوانسته باشیم سطح انتظارات باشندگان را به شکل کامل برآورده کنیم که از این راه از همگی پوزش می‌خواهم. برخی نکات را بایسته است خودشان مراعات کنند و تلاش کنند کمترین آسیب به خوابگا‌ها و وسایلی که استفاده می‌کنند وارد شود چون ما باید پس از پایان جام هزینه کنیم و خسارت‌های وارده را برطرف کنیم و خوابگاه را سالم تحویل دهیم.

ارزیابی شما از این جام چگونه است؟

من به عنوان هماهنگ‌کننده نباید ارزیابی کنم و دیگران باید این کار را بکنند. به راستی خیلی خوشحالم که این جام پس از سه سال برگزار شد و برای بچه‌های کانون خوشحالم که همگی تلاش کردند. ما نتیجه تلاش و پشتکار کانونی‌ها را امروز هم در هازمان و هم در کانون با برپایی این جام می‌بینیم. واقعیت این است که جام جان‌باختگان بزرگترین گردهمایی هازمان ماست و اینکه دوباره این جام برگزار شد و مشعل جام روشن شد خیلی حس خوبی به من و هموندان دیگر کانون داد. ما می‌پنداشتیم که این جام چهلم هیچ بازدید‌کننده و تیمی برای شرکت در جام نداشته باشد ولی خوشبختانه با آماری که از تعداد تیم‌های باشنده گرفتیم و شلوغی مارکار را که دیدیم دریافتیم که خدا را سپاس همه از این جام استقبال کردند و این حس خیلی خوبی به ما کانونی‌ها داد و متوجه شدیم همکیشان جام را دوست دارند و امیدوارم همه از برگزاری این جام خشنود باشند.

امرداد در پایان باید این را به خوانندگان بگوید که برابر آین‌نامه‌ی جام که در آن آمده است، برای گفت‌وگو با فرنشین کمیسیون‌های دیگری که در این جام تلاش می‌کردند می‌بایست از هماهنگ‌کننده جام پروانه بگیرد تا هماهنگی لازم را برای انجام گفت‌وگو فراهم شود، شایان بهرام‌شهریاری، هماهنگ‌کننده جام از امرداد خواست به شوند افزونی شمار برگزار‌کنندگان جام که همگی به‌راستی برای برپایی جام چهلم تلاش کردند، و شاید نام کسی از قلم بیفتد، این کار را انجام ندهد و پروانه گفت‌وگو با دست‌اندرکاران را به ما ندادند.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-12-05