لوگو امرداد
در امرداد 479 می‌خوانیم:

دانایی که با شیوایی سخن آگاهی داد

Capture43روبه‌روی نگاره‌ی اشو زرتشت ایستاده‌ام چهره‌اش آرام و نگاهش رو به آسمان است، اشاره‌ی انگشت و نگاهش بی‌اختیار اندیشه‌ات را به سوی پروردگار می‌کشاند. در این حال نمی‌توانی ذره‌ای بد فکر کنی و سراسر وجودت را اندیشه‌های نیک فرامی‌گیرد.
به گذشته‌های دور می‌روم هزاران سال دورتر به روزگاری که اشو زرتشت اندیشیدن را به مردم آموخت، زیرا می‌دانست اندیشه چون آگاهی یافت بندها می‌گسلد، پس باید مردمان آگاه شوند تا جامعه‌ی ایستا به جامعه‌ای پویا دگرگون شود. آنجاست ایستاده و روی سخنش با مردم است و به دور از نگرانی از کسانی که آگاهی مردم را تاب نمی‌آورند به شیوایی سخن می‌راند. همان آگاهی‌ها موجب شد که فرزندانش بیاموزند که زن و مرد قافیه‌های غزل زندگی‌اند و همسانند. اگر احترام از یکی گرفته شود، وزن و قافیه زندگی در هم می‌ریزد. او با اندیشه و سخن اندیشه‌انگیز پا یه میدان راستی گذاشت اشو زرتشت هیچ معجزه‌ای جز سخن دل‌انگیز خود نداشت و به انسان‌ها نشان داد آنچه در فراسوی فریبنده جست وجو می کنند در درون خود آنهاست. حقیقت چیزی جز هنجارهای افزاینده این جهان (اشا) نیست. زرتشت اهورامزدایی را به مردم نشان داد که می اندیشد و می آفریند، پس ما نیز باید بیاندیشیم و بیافرینیم او در درون انسانها دنیای خاموشی را یافت که یا دروغ و خرافه خفه شده بود. زرتشت انسان‌هایی را در کنارش یافت که در ترس از فراسویی هولناک بر خود می‌لرزیدند.
همچنان آنجا ایستاده‌ام و می‌بینم سخنان شیوایش آرام‌آرام نگاه‌ها را به اندیشه وامی‌دارد و گروهی همراهش می‌شوند در شگفتم چندین هزار سال پیش مردمی با باورهای چندگانه را چگونه می‌توان آگاه کرد مگر با سخنان اندیشه‌برانگیزی که از دل بر آمده بود و به دل انسان‌ها نشست. به چشمان اشو زرتشت در تصویر می‌نگرم نگاهش سنگین شده است. گویی غم دارد. شاید هم رنجیده یا نگران است. غمگین از اندیشه‌های ناپاک و رنجیده از کردارهای نادرست و نگران برای آینده …

آنچه در بالا خواندید، بخشی از نوشتاری است با عنوان «دانایی که با شیوایی سخن آگاهی داد»، به خامه‌ی فرزانه خسروی، که در تازه‌ترین شماره‌ی امرداد چاپ شده است.

متن کامل این نوشته را در رویه‌ی هفتم (زرتشتیان) شماره‌ی 479 امرداد بخوانید.

«امرداد» شماره‌ی 479  از ‌‌دوشنبه، چهارم دی‌ماه 1402 خورشیدی، به شوند دشواری‌های پخش همچنان در نمایندگی‌ها و چند دکه در تهران در دسترس خوانندگان قرار گرفته است.

خوانندگان می‌توانند برای دسترسی به هفته‌نامه‌ی امرداد افزون‌بر نمایندگی‌ها از راه‌های زیر نیز بهره ببرند.

فروش اینترنتی فایل پی‌دی‌اف شماره‌ی 479  هفته‌نامه امرداد

فروش اینترنتی نسخه‌ی چاپی شماره‌ی  479 امرداد

اشتراک ایمیلی هفته‌نامه‌ی امرداد

نشانی نمایندگی‌ها و دکه‌های فروش امرداد در تهران

برای دریافت فایل اکسل نمایه امرداد کلیک کنید

برای آگاهی بیش‌تر با شماره‌های: 31 و 30 – 88325329 – 021 تماس بگیرید.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-03