لوگو امرداد
در نشست 70 گردش چهل‌وپنج انجمن زرتشتیان تهران:

کارهای ملک فریچهر فریدونیان پیگیری می‌شود

photo ۲۰۲۳ ۰۹ e1697036259383کمیسیون املاک و ساختمان با یاری گرفتن از وکیل پیگیر کارهای ملک فریچهر فریدونیان خواهد شد.

فرامرز پوررستمی، سخنگوی گردش 45 انجمن زرتشتیان تهران درباره این نشست به امرداد چنین گفت:

این نشست دو بخش داشت. در بخش نخست چند گزارش و مصوبه مطرح شد و در بخش دوم نیز هیات‌مدیره میزبان دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس بود.

کمیسیون املاک و ساختمان

این کمیسیون مصوبه‌ای آورد که به‌موجب آن مبلغ مورد نیاز به وکیل انجمن پرداخت شود تا کارهای مربوط به بستن قرارداد اجاره و اجرت‌المثل روزهای تصرف ملک روانشاد فریچهر فریدونیان را دنبال کند.

مصوبه مبلغ حق‌الرضا یک باب مغازه به‌منظور نقل‌وانتقال به شریکان داخلی، تصویب شد.

شرایط اجاره ساختمان بالای خوابگاه پیشین دختران به مدت یک سال به مستاجر خواهان این واحد تشریح شد، که این نیز به تصویب رسید.

کمیسیون روابط عمومی گردش 45

نخستین مصوبه از سوی کمیسیون روابط عمومی گردش 45 بود که در مورد محتوای کانال واتساپی خبررسانی هموندان انجمن زرتشتیان تهران آورده شد و این مصوبه در هشت بند تنظیم شده که ازجمله بندهای آن به چگونگی انتشار خبرها، اطلاعیه‌ها، نام نیک‌اندیشان، اعلام پرسه‌هایی که برگزار می‌شود، مصاحبه‌ها و یادداشت‌ها که مرتبط با انجمن است، اشاره داشت که تصویب شد.

کمیسیون آموزش و فرهنگی

کمیسیون آموزش و فرهنگی خواهان آن شد که در سدره‌پوشی‌های گروهی (:دسته‌جمعی) آموزشگاه‌های زرتشتی، بخشی از پذیرایی ازجمله شربت و شیرینی به شکل رایگان از سوی انجمن زرتشتیان تهران پذیرفته شود که تصویب شد.

کمیسیون خدمات

مصوبه این کمیسیون درباره استفاده بخشی از آشپزخانه سنتی در مارکار تهرانپارس برای پخت شیرینی و نان سنتی برای همکیشانی که آیینی را برگزار می‌کنند بود. در این مصوبه آمده بخشی از این آشپزخانه برابر قراردادی در اختیار همکیشان قرار گیرد و افزون بر مبلغ اجاره ماهیانه، پرداخت هزینه گاز نیز بر عهده پیمانکار بهره‌بردار خواهد بود.

هموندان هیات‌مدیره با مصوبه تمدید اجاره طبقه دوم درمانگاه یگانگی با مستاجر فعلی موافقت کردند.

گزارش‌ها

نخستین گزارش از سوی فرنشین هیات‌مدیره که درباره‌ی چند رویداد مربوط به انجمن زرتشتیان تهران بود، بیان شد. ازجمله گشایش سالن خراشه و گهنبار پذیرشگاه پارسایی، همچنین در مورد نشست غیرحضوری فرنشین‌های انجمن زرتشتیان ایران نیز که در آدینه پیش از آن به مدیریت نماینده زرتشتیان در مجلس برگزار شده بود توضیحاتی داد و اعلام کرد که تصمیم بر این شده است که برای تعیین روشی به‌منظور چگونگی ادامه نشست‌های فرنشین‌های انجمن‌ها، نمایندگانی از انجمن یزد، تهران و کرمان شیوه‌نامه‌ای را آماده و پیشنهاد کنند.

گزارش بعدی از سوی شابهرام سیروسی، خزانه‌دار گردش 45 در مورد کیفیت خیلی خوب برگزاری آیین‌ گشایش سالن خراشه و برخی آیین‌های دیگر بود و نیز از دادبه اورنگی که در این زمینه نقش پررنگی داشته است، سپاسگزاری کرد.

با به پایان رسیدن مصوبه‌ها و گزارش‌های این نشست که هم‌زمان با ورود دکتر اسفندیار اختیاری به نشست هیات مدیره شد، دکتر اختیاری پس از خوش‌آمد گویی از سوی هموندان هیات‌مدیره به وی از هموندان هیات‌مدیره خواست تا هرکس پرسشی دارد بیان کند وی همچنین به پرسش‌های هموندان هیات‌مدیره که در پیوند با همکاری‌های نماینده و انجمن با یکدیگر بود، پاسخ داد.

دکتر اختیاری به این نکته اشاره کرد که در این 16 سال تلاش کرده است تا استقلال هم انجمن‌ها ازجمله انجمن زرتشتیان تهران را محترم بدارد و هرگاه که از وی درخواست‌شده در هیات‌مدیره باشنده باشد وی آنجا بوده است. وی همچنین از هیات‌مدیره‌های همه انجمن‌ها ازجمله انجمن زرتشتیان تهران در دوره‌های گوناگون سپاسگزاری کرد که این مسوولیت‌ها را پذیرفته‌اند و برای هازمان زرتشتی تلاش می‌کنند.

اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس درباره‌ی پردیس دانش مارکار در یزد که وی به مدت 16 سال دبیر آن بوده است در این نشست توضیحاتی داد و اعلام کرد، چون از این پس دیگر دبیر پردیس مارکار نخواهد بود، انجمن زرتشتیان تهران باید به فکر جایگزین باشد.

نماینده کنونی زرتشتیان ایران همچنین به جستار ساختمان آدریان بزرگ نیز اشاره کرد و با تشریح فراز و فرودهایی که این ساختمان داشته است گفت، آدریان بزرگ یک مجموعه چندمنظوره است که چند فاز اجرایی هم دارد و اکنون تنها یک فاز آن در دست اجرا است.

اسفندیار اختیاری، همچنین بر این نکته تاکید کرد که برای تصمیم‌گیری درست نیاز به اطلاعات است و اطلاعات درست و تجربه است که سبب بهترین تصمیم‌گیری‌ها می‌شود؛ یعنی اگر کسی تجربه داشته باشد و اطلاعات درست و کافی نداشته باشد ممکن است تصمیم اشتباه بگیرد.

نشست هفتاد گردش 45 انجمن زرتشتیان تهران در روز دوشنبه 31 اردیبهشت‌ماه 1403 با باشندگی 15 تن از هموندان هیات‌مدیره و دو تن از بازرسان رسمی شد و در ساعت 21 از رسمی‌بودن خارج شد و نماینده زرتشتیان و برخی از هموندان هیات مدیره به گفت‌وگوهای خود ادامه دادند.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-23