تارنمای خبری امرداد
13 امردادماه

پیکر زنده یاد موبد آرش کسروی به خاک سپرده می‌شود

پیکر زنده‌یاد موبد آرش کسروی پس از گذشت 10 روز از به قتل رسیدن، دوشنبه 13 امردادماه در آرامگاه زرتشتیان کرمان به خاک سپرده می‌شود.
به روان موبد آرش کسروی و همه نیکان جهان درود باد. آیین خاکسپاری شادروان موبد آرش کسروی دوشنبه 13 امردادماه 1399 خورشیدی ساعت 9:30 از برابر آتشکده‌ی کرمان آغاز خواهد شد.
موبد آرش کسروی پس از ده سال که با خانواده به کالیفرنیا کوچ کرده بود و در مرکز زرتشتیان کالیفرنیا به خویشکاری موبدی و برگزاری آیین‌ها می‌پرداخت، مهرماه سال گذشته برای شرکت در آیین سالگرد پدر خود روانشاد داریوش کسروی به کرمان بازمی‌گردد و برای پیگیری کارهای حقوقی انحصاروراثت در کرمان ساکن می‌شود. به گزارش فرنشین کل دادگستری استان کرمان به دلیل اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به دلار، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی، مباشر و محافظ موبد، در روز سه‌شنبه دوم امرداد 1399 خورشیدی پیش می‌آید و در پی آن محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی با ضربات وسیله‌ای شبیه به پیچ گوشتی اقدام به قتل آرش کسروی و شاهد قتل، فرحناز رفیعی کرده است. قاتل پس از انتقال اجساد به باغی در شهر ماهان دچار عذاب وجدان شده و خودکشی می‌کند.

2 نظرات
  1. کیوان می گوید

    بهشت برین جایگاهش باد .
    گر چه قاتل آن روانشاد خود کشی کرده است .اگر نکرده بود هم قصاصی در کار نبود.

  2. بوتیمار می گوید

    با درود به روان زنده یاد آرش کسروی و ابراز انزجار از این قتل ناجوانمردانه و مشمئز کننده و با آرزوی دل آرامی و بردباری برای بازماندگان آن جانباخته و همه کسانی که دلهایشان برای این آب و خاک و ارزشهای جاودان ناشی از فرهنگ پربار هزاران ساله مردمان سخت کوش آن و آموزه های زرتشت بزرگ می تپد، با همه اندوهم از این ضایعه بزرگ، شادمانم که این رویداد هر چند ناخوش آیند موجب شد که من، و بی شک بسیاری دیگر چون من، با این خبرنامه و اقدامات آن انجمن در جهت خبر رسانی و روشن سازی افکار عمومی از دیدگاهی دیگر و بر مبنای ارزشهایی دیگر آشنا و از ثمرات آن تا حدودی برخوردار گردم. با سپاس از تلاشهای شما برای اطلاع رسانی، روشنگری و فرهنگ سازی و با آرزوی موفقیتهای هر چه بیشتر شما در این راه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید