لوگو امرداد

به کارزار پشتیبانی از هنرمندان موسیقی نواحی بپیوندید

navahiکارزار «درخواست رسیدگی بی‌درنگ مسئولین به وضعیت معیشت هنرمندان موسیقی نواحی» با آرمان پشتیبانی از این هنرمندان که پاس‌داران نغمه‌های رنگارنگ موسیقی اقوام ایرانی هستند،  آغاز شد.

این کارزار با توجه به وضعیت نامناسب زندگی هنرمندان موسیقی نواحی و تنگناهایی که با آن روبه‌رو هستند به کوشش پیمان بزرگ‌نیا، پژوهشگر موسیقی نواحی، راه‌اندازی شده است و امید می‌رود با همراهی کنش‌گران و دوست‌داران فرهنگ ایران به سرانجام برسد.

در متن این کارزار آمده است:

«جناب آقای عباس صالحی

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

با سلام

موسیقی نواحی یا موسیقی اقوام ایرانی، بخش جدایی‌ناپذیری از فرهنگ ایرانی‌ است که با گذر از هزارتوی زمان و با وجود همه تنگناهایی که در دوره‌های گوناگون با آن روبه‌رو بوده، این سرمایه ملی را نسل‌به‌نسل و سینه‌به‌سینه نگاه داشته است.

هنرمندان موسیقی نواحی که به دلیل بی‌توجهی و بی‌مهری مسئولان از بخت چهره شدن و آوازه یافتن همچون دیگر چهره‌های موسیقی امروز برخوردار نیستند، غریبانه و بدون ‌پشتیبانی درخور، همچنان پاس‌دار نغمه‌های موسیقی بومی در جای‌جای ایران‌زمین هستند. این هنرمندان بی‌ادعا اکنون در شرایط دشوار اقتصادی با تنگنای نیازهای نخستین همانند دارو، درمان، خوراک و پوشاک روبه‌رو شده‌اند. از این رو خواستار توجه بیشتر مسئولان برای گذران زندگی خود هستند.

دغدغه‌های روزمره چند سالی است که انتقال هنر موسیقی نواحی به نسل‌های آینده را با خطر روبه‌رو ساخته است. اکنون خطر از میان رفتن این نسل هنرمند و نابودی هنر ملی موسیقی نواحی احساس می‌شود. از این رو از شما و سایر مسئولان درخواست می‌شود بی‌درنگ به وضعیت زندگی این هنرمندان رسیدگی کنند».

برای پیوستن به این کارزار و پشتیبانی از هنرمندان موسیقی نواحی به این نشانی بروید:

درخواست رسیدگی بی‌درنگ مسئولین به وضعیت معیشت هنرمندان موسیقی نواحی

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-01