تارنمای خبری امرداد

آیین گهنبار نیک‌اندیش خداداد مهرابی در کرمان برخط برگزار شد

آیین گهنبارخوانی پنجاه و ششمین سالگرد درگذشت نیک‌اندیش خداداد مهرابی، بنیادگذار موسسه خیریه، بیمارستان و پذیرشگاه برخط برگزار شد.

آیین گهنبار به یاد دهشمند خداداد مهرابی، سه‌شنبه 22 تیرماه 1400 خورشیدی با اوستاخوانی موبد هومن فروهری به‌جا آورده شد. این آیین با همراهی شماری از هموندان هیات‌مدیره‌ی موسسه‌ی خیریه خداداد مهرابی با رعایت شیوه‌نامه‌ی بهداشتی در فضای باز برگزار شد. پخش زنده‌ی آیین از درگاه رسمی اینستاگرام انجمن زرتشتیان کرمان همرسانی شد.

روانشاد خداداد مهرابی، ۲۲ تیر ماه ۱۳۴۴ خورشیدی در لندن چشم از جهان هستی فروبست. خداداد رستم مهرابی فرزند روانشادان گوهر خدابخش و رستم مهراب در تهران زاده شد و دارای دو فرزند به نام‌های کیخسرو و داریوش بوده است. وی بنیادگذار بیمارستان و پذیرشگاه خداداد مهرابی است و پس از چهل سال دوری از میهن و زندگی در انگلستان اندوخته‌ی چهل ساله‌ی خود را به ایران و کرمان آورد و با یاری برادرزاده‌اش شادروان جمشید فروهر و گروهی از دوستان خود، کمیته خیریه خداداد مهرابی را در کرمان بنیاد کردند و ساخت بیمارستان و پذیرشگاه در کرمان از دیگر نیکوکرداری‌های آن روانشاد است. برای اجرای این کار، گردش چهارم انجمن زرتشتیان کرمان، سال ۱۳۳۹ خورشیدی در زمان جمشید سروشیان، فرنشین وقت انجمن، زمینی در خیابان ناصریه (شهید باهنر کنونی) به کمیته خیریه خداداد مهرابی برای ساخت واگذار کرد.

فرتور از مهرتاج قاضی‌گری است.

4090

5/5 - (2 امتیاز)
1 نظر
  1. مهرزاد ، يک ايرانی می گوید

    درود به ایشان و همه نیک اندیشان و نیکو کاران . نامشان جاوید ، روانشان آرام و راهشان پررهرو باد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید