تارنمای خبری امرداد

معماران ایرانی، برنده مسابقه طراحان برتر انگلستان

دو معمار ایرانی عنوان درجه عالی نوآوری در طراحی را از مسابقه بین‌المللی طراحان برتر در انگلستان از آن خود کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیما و سینا کیوانی که درسال‌های گذشته جوایز گوناگون جهانی طراحی را به دست آورده بودند، امسال عنوان درجه عالی نوآوری در طراحی  Excellence in Innovation را از مسابقه‌ی بین‌المللی طراحان برتر (Leading Designers Awards 2019 ) در انگلستان از آن خود کردند.

این جایزه به گزینش هیات داوران مجموعه‌ی مجله Lux Life در انگلستان به این استودیوی معماری ایرانی تعلق گرفته است . جایزه‌ی بین‌المللی طراحان برتر در انگلستان ، پس از بررسی آثار و فعالیت‌های شرکت‌ها و دفترهای فعال در زمینه‌ی طراحی معماری، معماری داخلی، طراحی مبلمان و گروه‌های فعال در زمینه‌ی طراحی در صنعت ساختمان و خانه در سراسر جهان با ملاک قرار دادن خلاقیت و نوآوری به کار رفته از سوی آن شرکت‌ها و رشد و پیشرفت آن‌ها در این حرفه و نه تنها به دلیل نامدار بودن آن مجموعه، به برگزیدگان داده می‌شود.

امسال هیات داوران این مسابقه به دلیل نوآوری به کار رفته در آثار این گروه معماری ایرانی در تلفیق معماری سنتی ایران با معماری مدرن این جایزه را به گونه‌ی افتخاری به این گروه پیشکش کرده است.

نیما و سینا کیوانی پیش از این هم با طراحی و اجرای پروژه‌های معماری «ارسی خانه»، «مهرخانه»، «خانه تبدیل شونده»، «دروازه گیلان» و «پردیس خانه» توانسته‌اند جوایز معتبر بین‌المللی گوناگونی را از آن خود کنند. آثار این معماران در بسیاری از مجله‌ها و کتاب‌های معتبر معماری جهان به چاپ رسیده است. پروژه اُرسی خانه‌ی آن‌ها در سال ۲۰۱۷ به عنوان بهترین ساختمان مسکونی سال در جایزه معمار خاورمیانه برگزیده شد.

این نخستین بار است که جایزه‌ی طراحان برتر در انگلستان یک شرکت ایرانی را شایسته‌ی دریافت نشان عالی نوآوری می‌داند.

 

به نوشتار امتیاز بدهید.
به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سالنما فروهر
سروشی
هموندی خبرنامه
آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد
شما هر زمان میتوانید خبرنامه را لغو کنید